Ethereum Artışının Arkasında Kurumsal Balinalar Mı Var?

Bitcoin boğasının etkisindeki Ethereum yükselmeye devam ediyor. Ethereum için son bir haftaya göz atacak olursak neredeyse %50 artış yakalamayı başardı. Fakat bir analiste göre bu artışın büyük bir nedeni, kurumsal yatırımcılar tarafından kullanılan Grayscale ETH Trust (ETHE) bünyesindeki yüksek varlık. Bir süredir bu cüzdanlara yatırım yapıyorlar.

Açıklamaların sahibi ise blok zinciri için oluşturulmuş veri platformu The Tie şirketinin kurucusu ve aynı zamanda analist Joshua Frank. Twitter üzerinde yaptığı gözlemlerinde, büyük kurumsal yatırımcıların yüksek kazançlar elde etmek için var güçleriyle Ethereum varlıkları depoluyorlar. Bu da Ethereum için bir fiyat yükselmesi ve yükselmenin sürekliliğini koruması anlamına geliyor.

ETHE üzerinden hisse alındığını ve ETHE’de tutulan varlıkların çok ciddi yıllık faizlerinin olduğunu söylüyor. ETHE’de hisse almak aynı zamanda Ethereum’dan daha değerli bir varlık sahibi olmak demek. Yani normal piyasa değerinin kimi zaman 2 katı fiyatlarla işlem görmesi demek oluyor.

Sürekli ETHE hisselerinden satışların sirkülasyon olarak devam ettiğini ve milyonlarca dolara varan yeni Ethereum alma ihtiyacı sonucunda artışa geçtiğini düşünen analist şunları ekledi:

“ETHE üzerindeki prim %103,2 iken gün içerisinde %20’lere düştü. Ayrıca Ethereum’un bin doları gün içerisinde aşmasına rağman ETHE %16 düşüş yaşadı. Önemli miktarda ETHE yatırımcısı bu hafta yeni hisse alıyorlar. Bunu izlemeye değer”

2021 ve 2022 yılları ETH için baş döndürücü olabilir

Yılın ilk zamanları ETH için güzel bir başlangıç oldu. Bu başlangıç aynı zamanda ETH için de bu yılın en başarılı yılı olabilir. Çünkü Grayscale dışında ETH fiyatı için ciddi etmenler bulunuyor. Bitcoin’deki ralli devam ediyor fakat ani fiyat artışı kendisine alternatif olarak hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıları kendisine çekiyor.

2021 yılı için iyimser başkaları da var. Örneğin ünlü analist Nicholas Merten, geçtiğimiz hafta ETH için 2021 yılı için en iyi varlık olarak lanse etmesi büyük ilgi uyandırmıştı. Hatta sözlerinin üzerine daha da ileri bir boyuta taşıyarak 2022 yılı için ETH fiyat tahminini 10 bin dolar olarak öngördü.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.