Ethereum Artık Zaman Damgası Alabilecek!

0
341

WordPress eklentisi, yayıncıların değişmezlik hakkı ve telif hakkı için Ethereum’da konu hakkında zaman damgası olmasını sağlayabilir.

WordPress web yayınlama platformu için artık eklenti ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Aynı zamanda Ethereum blok zincirinde içeriği zaman damgası almasına fırsat tanıyor.

Bu eklenti; telif hakkı sorunlarını, içeriği kimin ortaya çıkardığına dair kanıtı ve okuyucuların değiştirilmediği gibi konulardan emin olmanız için önemli rol oynayabilir. WordPress günümüzde yer alan tüm web sitelerine tahminen %37’sine güç vermektedir. Ayrıca CMS pazarının da %60’ına sahiptir.

Merkezi Amsterdam olan WordProof, bildiriyi 22 Ekim’de Londra Black Down 2020 3D sanal blok zinciri konferansında açıkladı.

Zaman damgası büyük bir önem arz etmektedir. Çünkü; blok zincirine dahil olan içerik son sürümü için diğerlerinden farklı bir parmak izi ve karma sağlar. Buna ek olarak, web sitesinde meydana gelebilecek telif hakkı çatışmaları açısından kullanılabilecek yayın zamanı kanıtı bulunmaktadır.

WordProof’un Ürün Başkanı Jelle van der Schoot, şirketin hedefinin tüm içerik yönetim sistemleri ve e- ticaret sitelerinde kullanımı için kullanıcı dostu zaman damgası olmak istediklerini söyledi.

Ayrıca WordProof; EOS ve Telos’u da desteklemektedir.

Ethereum için destek eklemek, bu hedefe ulaşmak için önemli bir adımdır, bu yüzden Ethereum topluluğunu ağırlamaktan heyecan duyuyoruz!

Kripto, WordPress’e her geçen gün daha da çok uyarlanıyor. Nisan 2020’de Draper Goren Holm adındaki blockchain başlangıç kuluçka merkezi ve DEX, CMS platformu için eklentilerini duyurdu. Bu eklenti, web sitesinin sahipleri, kullanıcıların kripto jetonları ve sabit paralar ile değiş tokuş yapma imkanı sağlıyor. Aynı zamanda DEX’de bu hizmeti destekleyecektir.

WordPress’in resmî sitesi de kripto olarak sınıflandırılmış üç sayfalık bir eklentiye sahiptir. En bilindikleri arasında 10.000’den fazla aktif kurulumun yer aldığı kripto ödeme platformu ve 7.000’den fazla aktif kurulum içeren bir kripto fiyat takibi widget’de yer almaktadır.

 

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın