Ekim 21, 2022

Ethereum Ağında Bir İlk: “Son 30 Gündür…”

Ethereum, ilk deflasyonist aylarını başarılı bir şekilde geçirdi. Gelen verilere göre son 30 gündür hiçbir token çıkarılmadı. Bu da ağdaki yeni token’ların, yakılan token miktarından daha az olacağı anlamına geliyor.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Ethereum, şu ana kadar ki en uzun süre olan 30 gündür deflasyonist yapıda. Hesaplamalara göre arz yavaş yavaş küçülmeye başlayacak. Bu gelişme, arzın çok sert bir şekilde azalacağı anlamına gelmiyor.

Ekim 2024’e kadar, Ethereum’un arzı, yakma mekanizmasının başlangıçta uygulandığı Londra güncellemesi sırasında gördüğümüz seviyeye ulaşacak. Önümüzdeki üç yıl içinde arz, ICO öncesi dönem seviyesine ulaşacak.

ETH yatırımcılarına ve bazı ekonomistlere göre arzın kademeli olarak azalmasının ETH’nin piyasadaki değerleri üzerinde olumlu bir etkisi olacak. Bununla birlikte, tarihsel analizler, yüksek deflasyonun piyasada başarının anahtarı olmadığını gösteriyor.

Ethereum Fiyatının Yükselişi Bunlara Bağlı

Ethereum bu yapıdan dolayı yükselişte mi?

Ethereum’un piyasadaki fiyatı açısından önemli olan tek şey ağ kullanımı ve ağdaki gelirdir. Yüksek yakma hızı ve deflasyon ikincil faktörler olarak görev alacak. Bazı PoS (hisse kanıtı) karşıtı isimler, Ethereum’un deflasyonunun, ağ ile etkileşime giren kullanıcılar için sorunlara neden olacağını savunuyor. Çoğunlukla fiyat artışları nedeniyle potansiyel olarak kullanım maliyetlerini artıracak olumsuz bir faktör olduğuna inanıyorlar.

Yaşanan gelişmeler ise şu ana kadar olumlu veya olumsuz bir etki yaratmadı. ETH fiyatı birkaç haftadır stabil hareket ediyor. Altcoin piyasasında bir toparlanma olmasına karşın Ethereum hareketsiz kaldı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?