Ethereum Ağında Bir İlk: “Son 30 Gündür…”

0
Ethereum Ağında Bir İlk:

Ethereum, ilk deflasyonist aylarını başarılı bir şekilde geçirdi. Gelen verilere göre son 30 gündür hiçbir token çıkarılmadı. Bu da ağdaki yeni token’ların, yakılan token miktarından daha az olacağı anlamına geliyor.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Ethereum, şu ana kadar ki en uzun süre olan 30 gündür deflasyonist yapıda. Hesaplamalara göre arz yavaş yavaş küçülmeye başlayacak. Bu gelişme, arzın çok sert bir şekilde azalacağı anlamına gelmiyor.

Ekim 2024’e kadar, Ethereum’un arzı, yakma mekanizmasının başlangıçta uygulandığı Londra güncellemesi sırasında gördüğümüz seviyeye ulaşacak. Önümüzdeki üç yıl içinde arz, ICO öncesi dönem seviyesine ulaşacak.

ETH yatırımcılarına ve bazı ekonomistlere göre arzın kademeli olarak azalmasının ETH’nin piyasadaki değerleri üzerinde olumlu bir etkisi olacak. Bununla birlikte, tarihsel analizler, yüksek deflasyonun piyasada başarının anahtarı olmadığını gösteriyor.

Ethereum Fiyatının Yükselişi Bunlara Bağlı

Ethereum bu yapıdan dolayı yükselişte mi?

Ethereum’un piyasadaki fiyatı açısından önemli olan tek şey ağ kullanımı ve ağdaki gelirdir. Yüksek yakma hızı ve deflasyon ikincil faktörler olarak görev alacak. Bazı PoS (hisse kanıtı) karşıtı isimler, Ethereum’un deflasyonunun, ağ ile etkileşime giren kullanıcılar için sorunlara neden olacağını savunuyor. Çoğunlukla fiyat artışları nedeniyle potansiyel olarak kullanım maliyetlerini artıracak olumsuz bir faktör olduğuna inanıyorlar.

Yaşanan gelişmeler ise şu ana kadar olumlu veya olumsuz bir etki yaratmadı. ETH fiyatı birkaç haftadır stabil hareket ediyor. Altcoin piyasasında bir toparlanma olmasına karşın Ethereum hareketsiz kaldı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın