Ethereum Adresleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Ethereum’un Bitcoin tarafından yönlendirilen boğa koşusu, sadece fiyatı arttırmakla kalmıyor. Glassnode’un verilerine göre, cüzdanlarında en az 1 Ethereum bulunduran çok sayıda insan olduğunu ortaya koyuyor.

5 Aralık’taki verileri ele alırsak, şu anda ağda Eth’ye sahip 1.175.681 adres olduğu gözüküyor. Sayılardaki bu artış, daha fazla yatırımcının bu ikinci en büyük kripto para birimine olan ilgisini net bir şekilde gösteriyor. Yatırımcıların daha fazla Eth biriktirebileceği de ortada.

Ethereum’un son zamanlarda yaşadığı yüksek fiyat artışlarından yararlanmak da tercih edilecek bir hamle olabilir. Ethereum’un fiyat sürecini incelediğimizde, 2020’de Bitcoin’in kurumsal yatırımcılara hitaben başlattığı büyük rallinin Eth’yi çok etkilediğini söyleyebiliriz.

Temmuz ayındaki 245 doların ardından Eth, Eylül ayında 470 dolara yükseldi ancak fiyat ilk defa 20 Kasım’da 500 dolar seviyesini geçti. Ethereum, bu yukarı hareketleriyle piyasayı etkileyen kısa gerilemenin öncesinde 600 doların da üzerine çıktı.

Geri çekilmeye rağmen, Ethereum 597 dolarlık fiyatına sarılmış durumda. Şaşırtıcı bir şekilde, en az bir Eth’ye sahip adreslerin sayısı, yılın başından bu yana ciddi bir artış gösterdi.

Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi de bu geliştirmenin arkasındaki nedenlerden olabilir ve daha fazla adrese yol açabilir.

Raporlara göre, 2 aralık itibariyle Ethereum 2.0’da en az 900.129 Ethereum hissesi bulunuyor. Bu sayının zaman geçtikte artacağı da düşünülüyor.

Ethereum aynı zamanda tüm DeFi pazarının üzerine inşa edilen bir ağ. Bu, 2020’de daha fazla yatırımcının ilgi göstermesiyle birlikte önemli ölçüde gelişen bir ekosistem oldu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.