Temmuz 10, 2024

Ethereum 50.000 Doları Aşarsa XRP Ne Kadar Yükselebilir? İşte Olası Senaryolar!

XRP ve Ethereum, kripto varlık piyasasındaki düşüş güçlerine karşı mücadele ederken son zamanlarda önemli değer kayıpları yaşadı.


XRP ve Ethereum, kripto varlık piyasasındaki düşüş güçlerine karşı mücadele ederken son zamanlarda önemli değer kayıpları yaşadı. Ethereum, piyasa değeri 2.960 dolar seviyesinde seyrediyor. Ek olarak şu anda bir ayın en düşük seviyesinden işlem görüyor. ETH yatırımcıları son 30 günde yaklaşık %20’lik bir kayıpla karşı karşıya.

Benzer şekilde, XRP de son 30 günde %15’lik bir değer kaybı yaşadı ve 0,4245 dolar ile bir yılın en düşük seviyesinden işlem görüyor. XRP ve Ethereum’un şu anki performansları pek etkileyici olmasa da, kripto topluluğu geleceğe yönelik iddialı beklentilerini sürdürüyor. Bu iddialı beklentilerden biri, Ethereum’un 50.000 dolar değerine ulaşmasıdır. Peki Ethereum’un 50.000 dolar seviyesinden işlem gördüğü bir senaryoda XRP’nin fiyatı nasıl olabilir.

Ethereum 50 Bin Dolara Ulaştığında XRP Potansiyel Fiyatı

Ethereum‘un 50 bin dolarlık fiyatına inananlar arasında ABD’li yatırım şirketi VanEck de yer alıyor. Milyar dolarlık varlık yöneticisi, geçen yıl varlığın ayrıntılı bir incelemesine dayanarak öneride bulundu. VanEck, Changelly borsasındaki analistlerin de hemfikir olduğu bir zaman çizelgesi olan bu görünümün 2030 yılına kadar gerçekleşmesini bekliyor.

Mevcut piyasa değeri 2.960 dolar olan Ethereum‘un 50 bin dolar eşiğine ulaşması için %1,590 oranında ilerlemesi gerekiyor. Altcoin lideri 355 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipken, 50 bin dolarlık fiyat bu değeri 6 trilyon doların üzerine çıkaracaktır.

Bu arada, XRP’nin 0,4245 dolardan işlem görmesiyle, dördüncü en büyük altcoin, Ethereum’un 16 kat artışını 50 bin dolara mükemmel bir şekilde kopyalaması durumunda potansiyel olarak 7,1 dolar değerinde olabilir.

Bu rakam, danışıldığında OpenAI’nin ChatGPT’sinin tahminiyle uyumludur. Bununla birlikte, AI chatbot, 7,1 doların yalnızca basit bir tahmin olduğuna dair bir tahminde bulundu ve XRP’nin gerçek değerlerinin birden fazla öğeye bağlı olarak değişebileceğini vurguladı.

xrp fiyat tahmini

XRP Ne Zaman 7,11 Dolara Ulaşabilir?

ETH gibi, XRP için de 7,11 dolarlık bir fiyat noktası benzeri görülmemiş bir tarihe işaret edecektir. Bu noktada XRP, mevcut 42,45 milyar dolardan önemli bir ilerleme kaydederek 717 milyar dolarlık tamamen seyreltilmiş bir piyasa değerine sahip olabilir.

İlginç bir şekilde, Changelly’nin analistleri XRP’nin 2030 yılına kadar 7 dolarlık fiyat bölgesine ulaşabileceğine inanıyor ve bu da Ethereum’un 50 bin dolara ulaşması için öngörülen zaman çizelgesine denk geliyor. Bununla birlikte, XRP topluluğundaki iddialı sesler, 7 doların bu boğa piyasası için gerçekçi bir hedef olduğuna inanıyor.

XRP, Ethereum ile yakın sıralarda yer alsa da, XRP’nin son dönemdeki performansının altcoin liderininkine kıyasla sönük kaldığını belirtmek gerekir. Örneğin, Ethereum ilk çeyrekteki boğa çılgınlığı sırasında en iyi performans gösteren varlıklar arasındaydı. Buna karşılık XRP, 1. çeyrekte ilk 100 sıradaki kripto varlıklarının %61’inden daha düşük performans gösterdi ve bu oran en son verilere göre %77’ye yükseldi.

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?