Ethereum, 3.000 Dolar’ı Aşarken Yıllık Performans Bazında Bitcoin’i Geride Bıraktı!

0

Blockchain ve kripto muhabiri Colin Wu, Ethereum fiyatı bugün erken saatlerde, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.000 dolar’a ulaştığında, dijital borsalara ETH girişlerinin yüzde 44.2 oranında düştüğünü bildirdi. Ayrıca, Çin borsası Huobi, 1 milyar dolar’ın üzerinde bir ETH işlem hacmi kaydetti. Detaylar haberimizde.

Ethereum Nisan’ı arka arkaya birkaç yeşil mumla kapattı ve 1 Mayıs’tan bu yana yaklaşık yüzde 15 değer kazandı. Bugün, art arda iki yeni ATH belirledi: önce 3.000 dolar fiyat çizgisini aştı ve birkaç saat sonra 3.140 dolar’a yükseldi.

Yılın başından bu yana, ikinci en büyük dijital para birimi %311 değer kazandı. Bitcoin ise bu dönemde %106’lık bir artış kaydetti. Colin Wu, Glassnode verilerine dayanarak, son 24 saat içinde Ethereum’un kripto borsalarına girişlerinin şaşırtıcı bir şekilde yüzde 44.2 oranında düştüğünü bildirdi.

Huobi’deki ETH işlem hacmi de 1 milyar dolar’ı aştı. CoinMarketCap’e göre Huobi, 2.211.506.676 dolar’lık ETH hacmi gösteren Binance’den sonra ikinci sırada yer alıyor.

Dijital varlığın popülaritesi, DeFi (merkezi olmayan finans) uygulamaları kullanan birçok ürün ve hizmet için tercih edilen blockchain olmasıyla ilişkilendiriliyor. Ethereum blockchain’inde ki işlemler, Nisan ayında 41,7 milyonluk rekor seviyeye ulaştı. Blockchain platformu Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov’a göre, yatırımcılar DeFi’ın yükselişinin Ethereum’un büyümesini iki nedenden dolayı teşvik edeceğine inanıyor.

“Binlerce geliştirici, geleneksel finansal ürünleri Ethereum’un üstünde merkezi olmayan yollarla yeniden yaratan uygulamalar geliştiriyor ve giderek daha fazla kullanıcı bu uygulamalarla etkileşime girdikçe, herhangi bir işlemi gerçekleştirmek için ETH’ye ihtiyaç duyuyorlar. İkincisi, paydaşlar halka açık ağdan yararlanmanın yollarını araştırdıkça, halka açık Ethereum blockchai’ine artan kurumsal ilgi var gibi görünüyor. Örneğin, sadece geçen hafta, Avrupa Yatırım Bankası bir dijital tahvil satışı başlatacağını duyurdu. Ethereum ve JPMorgan, ETH’nin tarihsel performansını inceleyen bir rapor yayınladı.”

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın