Aralık 9, 2023

Ethereum 2024 Yılında Bitcoin’i Tahtından İndirebilir Mi: İşte Olası Senaryolar!

Yatırım firması VanEck tarafından hazırlanan yeni bir rapor, 2024 kripto para birimi ortamı için 15 projeksiyon ortaya koyuyor. Rapor, Ethereum’un Bitcoin’i tahtından indirip indiremeyeceği gibi önemli bir olasılığa değiniyor.

Raporda, Ethereum‘un sağlam kazanımlara rağmen gelecek yıl Bitcoin’i “tahtından indiremeyeceği” belirtiliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analiz, Bitcoin’in piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olarak konumunu koruyacağını öngörüyor. Bitcoin ayrıca Arjantin gibi ülkelerden devlet düzeyinde destek alabilir. Rapor ayrıca Bitcoin’in açık düzenleyici statüsüne ve daha yüksek enerji tüketimine de işaret ediyor. Bu durumun Latin Amerika, Orta Doğu ve Asya gibi bölgelerdeki yarı-devlet kuruluşlarının ilgisini çekeceği tahmin ediliyor.

ethereum 2024 yılında zirveye gelebilir mi?

Bitcoin madenciliğine devlet düzeyinde sponsor olan beşinci ülke olan Arjantin, devlete ait enerji devi YPF aracılığıyla dijital varlıkların madenciliğine ilgi duyduğunun sinyallerini veriyor.

Ethereum’un Görünümü Hala Güçlü

Bu görünüme rağmen Ethereum’un mega-cap teknoloji hisselerini büyük ölçüde geride bırakması bekleniyor. VanEck, Bitcoin madencilerinin ödülleri yarıya indirildiğinde Ethereum‘un yarılanma sonrası yükseleceğine inanıyor. Bu durum tarihsel olarak Bitcoin fiyatlarında yeni bir yükselişi tetikliyor ve kârlar daha sonra altcoinlere akıyor.

Ancak, büyük hisse senetlerini yenmesine rağmen Ethereum, “flippening” spekülasyonlarının öne sürdüğü gibi Bitcoin’i geçemeyecek. ETH’nin günlük işlem hacminde daha değerli hale gelme olasılığı olsa da, Bitcoin hala piyasa değeri liderliğini koruyor olarak görülüyor.

Raporda, Ethereum’un daha net ölçeklendirme yol haritalarıyla Solana gibi diğer akıllı sözleşme platformlarına pay kaybedebileceğinden bahsediliyor. Raporda ayrıca Bitcoin’in 2024’te en yüksek seviyeye ulaşma olasılığı, NFT faaliyetinin yeniden canlanması ve diğerleri de dahil olmak üzere diğer tahminler de yer alıyor.

Kaynak : Watcher.Guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?