Ethereum 2.000 Dolar’ın Altına, Bitcoin 32.000 Dolar’a Düştü! Düşüşün Arkasında Ne Var?

0

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, yaklaşık bir ay içinde ilk kez psikolojik olarak önemli bir destek seviyesi olan 2.000 dolar’ın altına düştü. Bitstamp borsasında 1.976 dolar’a kadar geriledi. ETH geçen haftaya kıyasla yüzde 20’den fazla değer kaybetti.

Diğer büyük altcoin’ler de yazının kaleme alındığı sırada büyük bir darbe alıyor. Ripple bağlantılı XRP şu anda 0.69 dolar’dan işlem görüyor. Dogecoin sadece 0.25 dolar’dan işlem görüyor. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin de şu anda 33.000 dolar’ın altında bir değere sahip. Bu düşüşlerin ardından toplam kripto piyasa değeri 1.3 trilyon dolar’a geriledi.

Geçtiğimiz günlerde Çin’in kripto baskısını arttırdığını bildirmiştik. Çin’in sektöre yönelik devam eden baskısının, piyasa üzerinde baskı oluşturan ana rüzgar olduğu düşünülüyor.

İlgili Haber  Çin, Bitcoin Baskısının Dozunu Arttırdı: 26 Kripto Para Madencisinin Faaliyetleri Durduruluyor

En son düşüş, dünyanın üçüncü büyük bankası olan Çin Ziraat Bankası tarafından, kripto para birimleri ile uğraşan müşterilerin yasaklanması hakkında bir açıklama yayınlayıp ardından silmesi tarafından tetiklenmiş gibi görünüyor.21 Haziran tarihli bir rapora göre, Çin Ziraat Bankası, müşterilerinin kripto para birimleri ile herhangi bir iş yapmasını yasaklayacak bir yasağı özetleyen bir bildiri yayınladı.

Çin Ziraat Bankası’nın Çin’in CBDC’si üzerinde çalıştığını ve önceki testlere katıldığını belirtmekte fayda var.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın