Ethereum 2.0 Güncellemesinde Son Durum

Üzerinde çalışan bazı geliştiricilere göre, Ethereum’un uzun zamandır beklenen ağ yükseltmesinin testi sahne arkasında devam ediyor ve test son aşamalarına yaklaşıyor.

Topaz test ağı, Mayıs ayında 32 ETH düğümünü test ederek yayına başladı, Onyx test ağı ise Haziran ortasında piyasaya sürüldü. Çok fazla test yürüten Prysmatic Labs’a göre Onyx, Haziran ayı sonuna kadar 20.000’den fazla onaylayıcı ile istikrarlı bir şekilde çalışıyordu.

Sürecin bir sonraki aşaması, Temmuz ayı başlarında Aşama 0 için Altona koordineli, çok istemcili test ağının piyasaya sürülmesiydi. En son güncellemeye göre, Altona’nın amacı, ETH 2.0 için büyük ölçekli, çok müşterili test ağının resmi bir duyurusu yapılmadan önce bir dereceye kadar istikrar sağlamak.

Son test ağı, Ethereum geliştiricileri arasındaki sızdırılmış bazı yorumlara göre yaklaşıyor olabilir.

“Teknik olarak, herkese açık bir test ağı lansmanı için eksik bir şey olduğunu düşünmüyorum. Yapılması gereken sadece birkaç operasyonel şey olduğuna inanıyorum. Bunun üzerinde önümüzdeki hafta çalışmaya başlayabileceğimizi umuyorum.”

Başka bir geliştiricide bu söylenenlere cevap olarak birkaç istikrar sorunu olduğunu, ancak önümüzdeki hafta başında bir tarih duyurusu beklediğini belirtti. Ethhub kurucu ortağı Anthony Sassano’da yorumları paylaşarak “Planlanan son eth2 faz 0 test ağı çok yakında yayınlanacak” ifadelerini kullandı.

Geliştiriciler hala yapılacak işlerin olduğunu ekledi, ancak nihai test ağının çok yakında başlatılabileceği anlaşılıyor.

Son olarak yazının kaleme alındığı sırada, ETH geçen hafta aynı saatten %3.5 düşük bir fiyatla 230 doların biraz üzerinde seyrediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.