Ethereum 2.0 Çalışmaları Devam Ediyor! ETH Fiyatında Son Durum Ne?

0

Etheruem (ETH), her gün kazandığı %5’lik tutarlı bir değer ile yükselişini sürdürüyor. Basın zamanında, Ethereum (ETH) yaklaşık 340 milyar dolar’lık piyasa değerine sahip ve 2.946 dolar’da yeni bir ATH kaydetti. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, tarihinde ilk kez 3.000 dolar’lık kilit dönüm noktasını geçmek istiyor.

Geçen hafta, ETH fiyatı bugünkü yeni dönüm noktasına ulaşmak için yaklaşık %35 arttı. Bu son ETH fiyat rallisi, aktif ETH adreslerinin sayısının tarihi bir artış göstermeye devam etmesiyle birlikte geldi.

Öte yandan geliştiriciler, Ethereum 2.0 Testnet Steklo’nun lansmanı başarıyla tamamladı. Bu, farklı Ethereum müşterileri arasındaki ilk tam Proof of Stake (PoS) iletişimi oldu. Katılan ETH 2.0 müşterilerinden bazıları arasında Lighthouse, Teku, Nimbus ve Prysm vardı. Bununla birlikte Besu, Geth ve Netherland gibi ETH.1 müşterileri de katıldı.

Ethereum 2.0 geliştiricisi Diederik Loerakker konu hakkında yaptığı açıklamada test ağının şu an pek stabil olmadığını ve bunun aslında test ağından çok geliştiriciler için bir araç olduğunu belirtti.

Bu işlem, ETH 1 ve ETH 2 istemcilerinin birbirleriyle iletişim kurduğu ilk an olarak tarihe geçti. Güncelleme, Ethereum’un denenmiş ve test edilmiş PoW protokolünden PoS protokolüne geçmesi anlamına gelir. 2.0 blockchain üzerinde neredeyse altı yıldır çalışılıyor. Proof of Work madencilerini kaldıran ve Proof-of-Stake ağına yapılan yükseltmeler, birleşmenin taklidinin klasik bir örneğiydi. Gerçek birleşmenin gerçekleşmesi için iyimser zaman çizelgesi 1 Aralık olarak belirlendi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın