Ethereum 2.0 Çalışmaları Devam Ediyor! ETH Fiyatında Son Durum Ne?

Etheruem (ETH), her gün kazandığı %5’lik tutarlı bir değer ile yükselişini sürdürüyor. Basın zamanında, Ethereum (ETH) yaklaşık 340 milyar dolar’lık piyasa değerine sahip ve 2.946 dolar’da yeni bir ATH kaydetti. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, tarihinde ilk kez 3.000 dolar’lık kilit dönüm noktasını geçmek istiyor.

Geçen hafta, ETH fiyatı bugünkü yeni dönüm noktasına ulaşmak için yaklaşık %35 arttı. Bu son ETH fiyat rallisi, aktif ETH adreslerinin sayısının tarihi bir artış göstermeye devam etmesiyle birlikte geldi.

Öte yandan geliştiriciler, Ethereum 2.0 Testnet Steklo’nun lansmanı başarıyla tamamladı. Bu, farklı Ethereum müşterileri arasındaki ilk tam Proof of Stake (PoS) iletişimi oldu. Katılan ETH 2.0 müşterilerinden bazıları arasında Lighthouse, Teku, Nimbus ve Prysm vardı. Bununla birlikte Besu, Geth ve Netherland gibi ETH.1 müşterileri de katıldı.

Ethereum 2.0 geliştiricisi Diederik Loerakker konu hakkında yaptığı açıklamada test ağının şu an pek stabil olmadığını ve bunun aslında test ağından çok geliştiriciler için bir araç olduğunu belirtti.

Bu işlem, ETH 1 ve ETH 2 istemcilerinin birbirleriyle iletişim kurduğu ilk an olarak tarihe geçti. Güncelleme, Ethereum’un denenmiş ve test edilmiş PoW protokolünden PoS protokolüne geçmesi anlamına gelir. 2.0 blockchain üzerinde neredeyse altı yıldır çalışılıyor. Proof of Work madencilerini kaldıran ve Proof-of-Stake ağına yapılan yükseltmeler, birleşmenin taklidinin klasik bir örneğiydi. Gerçek birleşmenin gerçekleşmesi için iyimser zaman çizelgesi 1 Aralık olarak belirlendi.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.