Ethereum 10.000 Dolar Olabilir Mi?

0

Ethereum 2015 yılında piyasaya sürüldü ve şu anda piyasa değeri ile 2. sırada yer alıyor. Ethereum, merkezi olmayadığı ve sınırlı bir arza sahip olduğu için Bitcoin’e oldukça benziyor.

Ethereum şu anda 128 Dolar civarında işlem görüyor ve son birkaç aydır önemli bir düşüş trendi içinde. Kripto para birimi yıla 128 dolar civarında başladı ve yılı bu fiyata yakın kapatacak gibi görünüyor.

Kripto para sadece 6 ay önce 364 Dolar gibi büyük bir boğa (yükseliş trendi) yaşadı, ancak bir hafta önce 128 Dolar’a ve 2019’un en düşük seviyesi olan 116 Dolar’a düştü.

Uzun vadede ETH

Ethereum’un şu anda çok fazla satış baskısı altında olduğunu gördük, ancak bir varlığın nereye gideceğine dair doğru bir fikir edinmek için daha uzun zaman aralıklarına bakmak her zaman çok önemlidir. Ethereum, 2015 yılında ticarete başladı ancak sadece 2016’nın başında işlem hacmini arttırmaya başladı.

Kripto para 2017 yılındaki boğa piyasasıyla birlikte en büyük sıçramasını yaptı. Ethereum, Ocak 2017’de 8 Dolar gibi düşük bir seviyede işlem görüyordu, ancak daha sonra 1.424 Dolar’a ulaştı. Bu %16.700’lük bir artıştı, bu yüzden ETH’nin daha sonra büyük bir çöküş yaşaması sürpriz değil.

Eğer ETH 10.000 Dolar Olsaydı

Şu anda kaba rakamlara bakıldığında, Ethereum’un dolaşımda 109 milyonluk bir arzı var. Her bir ETH 128 Dolar değerinde ve 14 milyar Dolar’lık bir piyasa değeri var. Her ETH’nin değeri 10.000 Dolar olsaydı, mevcut piyasa değeri 1,09 trilyon olurdu.

Bu sayı oldukça yüksek görünebilir, tabiki Ethereum’un küresel bir para birimi olduğu dikkate alınmazsa. Buna karşılık, Apple’ın toplam piyasa değeri de 1 trilyon dolar civarında ve sadece tek bir şirketten bahsediyoruz. Teorik olarak, Ethereum kesinlikle 10.000 dolar seviyesini görebilir. Ancak bu zaman gerektiren bir süreç. Ethereum bu konuda birçok iyileştirmeye ev sahipliği yapıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın