ETH Token’larının %60’ından Fazlası Bir Yılı Aşkın Süredir Hareket Etmedi!

0

Yatırımcılar Ethereum 2.0’ın lansmanına hazırlanırken, tüm ETH token’larının %60.4’ü bir yıldan fazla bir süredir transfer edilmedi. Staking hizmeti yaklaşımlarını değiştirecek mi?

Ethereum yatırımcıları, son verilere göre varlıklarını HODL (elinde tutmayı) etmeyi tercih ediyor. Tüm ETH token’larının yaklaşık %60’ı en az bir yıldır hareket etmedi. Uzun zamandır beklenen Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesinden sonraki aylarda bu eğilimin değişip değişmeyeceği merak ediliyor. Detaylar haberimizde.

ETH Yatırımcılarından HODL

Analiz şirketi Glassnode tarafından sağlanan “Hold Wave” grafiği, belirli bir kripto paranın taşınmadan önce ne kadar süreyle tutulduğunun bir makro görünümünü ortaya koyuyor. Şirket, grafiklerindeki daha sıcak renklerin yakın zamanda aktarılan token’ları temsil ederken, daha soğuk renklerin uzun süredir hareket etmemiş olanları temsil ettiğini belirtiyor.

ETH token’larıyla ilgili olan veriler, Ethereum’un yaklaşık %39.6’sının son 12 ayda el değiştirdiğini gösteriyor. Yaklaşık %28’i, en son 12 ile 24 ay arasındaki bir zamab diliminde hareket ettirildi. Sonuç olarak, tüm ETH’nin %60’ından fazlası bir yıldan fazla süredir hareket etmedi. Yukarıdaki grafik, bu eğilimin 2018’in sonlarında ayı piyasası sırasında hızlanmaya başladığını gösteriyor. O sırada ETH’nin fiyatı 100 doların altına düşmüştü.

Ancak o zamandan beri, ETH yatırımcıları önemli bir miktarı elden çıkarmadan kripto para biriktiriyorlar. ETH’nin kısa bir süre için 100 doların altına gerilediği Mart ayı ortasındaki fiyat düşüşleri bile güvenlerini sarsmadı.

ETH 2.0 HODL Tutumunu Nasıl Etkileyecek?

Kripto para topluluğu, Ethereum tarihindeki en önemli gelişmelerden birinin önümüzdeki aylarda gerçekleşmesini bekliyor; ETH 2.0’ın lansmanı. Güncelleme ile gelecek en büyük yenilik, Proof of Work (İş İspatı) konsensüs algoritmasıyla çalışan mainnet’in, Proof of Stake (Hisse İspatı) algoritmasına geçmesi olacak.

PoS güncellemesi, bazı teknik ve güvenlik sorunlarını potansiyel olarak çözmenin yanı sıra, yatırımcıların paralarını kilitlemelerine ve staking adı verilen bir süreçte ödüller almalarına olanak tanıyacak.

ETHhub kurucusu Anthony Sassano’ya göre bu geçiş, Ethereum yatırımcıları için ciddi davranış değişikliklerine işaret edebilir. Sassano özellikle 5 yıldan uzun süredir hareket etmeyen kripto paralardan herhangi birinin hareket edip etmeyeceğini merak ediyor.

ETH 2.0 etrafındaki gelişmeler de oldukça umut verici görünüyor. Güncelleme merakla bekleniyor diyebiliriz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın