Mart 7, 2023

ETH Kurucusu Sattı: Meme Coin Fiyatı Çakıldı!

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, son zamanlarda yaptığı satış çılgınlığıyla bütün dikkatleri üzerine çekti. Bu kez, 500 trilyonluk meme coin satışı yaparak SHIKOKU (SHIK) fiyatının daha da aşağı inmesine neden oldu.

Kripto veri sağlayıcısı Lookonchain, 7 Mart’ta Vitalik Buterin ile ilişkili bir adresin elindeki SHIK token’larını boşalttığını paylaştı

Ne yazık ki, söz konusu satış, piyasadaki likidite eksikliği nedeniyle düşen meme coin fiyatı üzerinde ani bir etki yarattı. Satış baskısındaki ani artış, piyasa düzeltmesinin yakın olabileceğini öne sürdüğü için yatırımcılar arasında endişelere yol açtı.

ETH kurucusunun neden satış yaptığı henüz bilinmiyor. Nedeni bilinmese de, bu hareket piyasa için düşüş işareti olarak yorumlandı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Vitalik’in geçmişte çok sayıda token sattığını ve eylemlerinin piyasa analistleri tarafından sıklıkla incelendiğini belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, son satış çılgınlığı özellikle dikkat çekti, çünkü bu hareket Ethereum kurucu ortağının piyasanın kısa vadeli beklentilerine olan güvenini kaybettiğinin bir göstergesi olabilir. En azından kripto topluluğu tarafından böyle değerlendirilebilir.

Buterin tarafından satılan diğer varlıklar arasında SHIK ile aynı sert fiyat düşüşünü yaşayan MOPS ve CULT gibi küçük altcoin’ler yer alıyor. Spesifik olarak, adresten 50 milyar MOPS, 9.9 milyar CULT ve 5 trilyon SHIK çıkışı görüldü. Bu token’lar kripto piyasasında çok iyi bir imaja sahip değiller ve düşük kaliteli projeleri tanımlamak için kullanılan bir terim olan “sh*tcoin” olarak kabul edilirler. 

Bunların yanında Ethereum, herhangi bir sorun olmadan zeminini koruyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?