Eylül 22, 2023

Esrarengiz Bir Altcoin Balinasının Hareketleri Dikkatleri Üzerinde Topladı: İşte Nedeni!


Ethereum (ETH) kısa süre önce 1.600 doların altına indiği için artan bir baskıyla karşı karşıya. Bununla birlikte, bu çalkantılı kripto ikliminin ortasında önemli bir gelişme ortaya çıktı. 21 Eylül’de, “0xb154” olarak bilinen gizemli bir kripto balinası, önde gelen bir kripto para borsası olan Binance’ten gözetim altında olmayan bir cüzdana 8,1 milyon doların üzerinde Ethereum transferi gerçekleştirdi.

Bu hamleyi ilgi çekici kılan şey, balinanın mevcut piyasa belirsizliğinin ortasında varlıklarını Binance’ten uzaklaştırmayı seçmesidir. Bu karar, Ethereum’a ve daha geniş Ethereum ekosistemine belirli bir düzeyde güven duyulduğunu gösterebilir. Ancak, bu manevranın ardındaki kesin motivasyonlar bu noktada belirsizliğini koruyor.

Bununla birlikte, ETH’nin 21 Eylül’deki zirvesinden %4’lük bir düşüş yaşadığını ve Nisan 2023’te kısa bir süre için 2.100 doları aştığı en yüksek seviyesinden daha da uzaklaştığını kabul etmek gerekir.

Esrarengiz Balinanın Hareketleri

Bu, esrarengiz balinanın önemli fon hareketleri gerçekleştirdiği ilk sefer değil. 6 Eylül’de Binance‘ten 15,8 milyon dolara denk gelen 9.688 ETH’lik şaşırtıcı bir para çekmişlerdi. Buna ek olarak, iki haftadan kısa bir süre önce balina, Binance’e 41,2 milyon dolar değerinde 22.340 ETH tutarında kayda değer bir para yatırdı.

Balinanın adresine daha derinlemesine bakıldığında, mevcut piyasa oranlarında 38,8 milyon doların üzerinde bir değere sahip olan 24.556,59 ETH’lik önemli bir holding ortaya çıkıyor. ETH’nin yanı sıra, adreste ZUM ve SWISE de dahil olmak üzere diğer çevresel altcoin‘lerin daha küçük varlıkları da bulunuyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzete ilginç bir şekilde, bu balina yalnızca pasif bir ETH sahibi değil. Ayrıca, değiştirilebilir olmayan token (NFT) alanında da faaliyet göstermişlerdir. Geçmiş veriler, yatırımcının NFT başına ortalama 0,2641 ETH harcayarak 100’ün üzerinde NFT satın aldığını gösteriyor. En son NFT alımları 21 Eylül’de kaydedilmiştir.

Bu balina tarafından NFT’lerin biriktirilmesi, daha geniş kripto piyasasının önemli bir kırılganlık yaşadığı Nisan 2023’ün başından beri devam ediyor. NFT işlem hacimleri 2021’deki zirvelerine kıyasla %90’ın üzerinde düştü. Bu arada, ETH fiyatları Nisan 2023’teki en yüksek seviyelerinden %25 oranında düştü ve son düşüş baskısı coin’i kritik 2.000 dolar psikolojik seviyesinin altına itti. Mum çubuğu formasyonları, ETH’nin daha fazla aşağı yönlü riskle karşı karşıya kalabileceğini ve satış baskısının devam etmesi halinde potansiyel olarak 1.400 doları ve hatta Mart 2023’teki en düşük seviyeleri yeniden test edebileceğini gösteriyor.

Sonuç olarak, ETH piyasadaki oynaklık ve fiyat dalgalanmalarıyla boğuşuyor. Öte yandan 0xb154 adlı bu kripto balinasının eylemleri, son derece dinamik ve belirsiz bir kripto ortamının arka planında ETH ve NFT’lere olan güvenleri hakkında ilgi çekici bir bakış açısı sunuyor.

Kaynak : Bitcoin World

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?