Mart 18, 2024

Eski ve Yeni Bitcoin Balinaları Hangi Aralıklarda Alım Yaptı: İşte O Seviyeler!

Eski ve yeni balinaların Bitcoin (BTC) birikimi, Spot ETF’nin en son büyük ölçekli satın almayı körüklemesiyle farklı fiyat noktaları gösteriyor.

Kripto analiz platformu CryptoQuant’ın verilerine göre, eski Bitcoin balinaları coin’leri çoğunlukla ortalama 21.300 dolar fiyattan satın alırken, yeni balinalar ortalama 56.400 dolar civarında satın aldı.

Bu farklı fiyat işareti, BTC fiyatının genel olarak piyasa katılımcılarının dikkat etmesi gereken farklı direnç ve destek bölgelerine sahip olduğunu göstermektedir.

Bununla birlikte, mevcut eğilim, madalyonun şu anda 68.205 dolara sabitlenmiş piyasa değeri ile bu iki ortalamanın üzerinde işlem gördüğünü görerek balinalar tarafından derhal satılma korkularını yatıştırıyor.

Bitcoin Balinalarının Belirlenmesi

CryptoQuant Kurucusu Ki Young Ju tarafından paylaşılan ekteki tabloya göre, eski balinalar coin’leri 155 günden uzun süredir elinde tutan yatırımcıları işaret ederken, yeni balinalar madeni parayı yalnızca 0 – 155 gün arasında tuttu.

Kasım 2022’den bu yana, bu iki balina sınıfı için ortalama satın alma noktalarında istikrarlı bir artış olmuştur.

CryptoQuant Kurucusu tarafından yayınlanan Bitcoin balina birikim noktalarına ilişkin güncelleme, toplulukta çok fazla merak uyandırdı. Bir X kullanıcısı John, yatırımcıların “eski balinalara mı yoksa yeni balinalara mı güvenmeleri gerektiğini” bilmek istedi.

Buna yanıt olarak Ki Young Ju, yeni balinaların spot Bitcoin ETF ürünleri aracılığıyla piyasaya yeni giren TradFi yatırımcıları olduğunu açıkladı.

K Young Ju özellikle, sürekli olarak büyük günlük hacme ve girişlere sahip ihraççılardan ikisi olan BlackRock ve Fidelity Investments’ın müşterilerinden bahsetti. Bu yatırımcıların BTC satın aldığı 56.400 dolar seviyesinin zorlu bir destek seviyesi olarak hizmet edebileceğini ima etti.

BTC Destek Bölgesi

Geçtiğimiz hafta Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini (ATH) 73.000 doların üzerine çıkardıktan sonra Bitcoin fiyatı 65.000 dolara kadar geriledi. Bu geri çekilme, önde gelen kripto varlığın ne kadar düşebileceği konusunda spekülasyonlara yol açtı.

Bitcoin’in daha sert düşebileceği iddialarına yanıt olarak Ki Young Ju, BTC’nin 46,376 dolarlık spot ETF listeleme fiyatının altına düşmeyeceğini iddia etti. Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz da spot Bitcoin ETF kucağından gelen destek doğrultusunda madalyonun 50.000 dolar fiyat seviyesinin altına düşemeyeceği konusunda iyimser.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?