Eski Twitter CEO’sundan Önemli Kripto Hamlesi! Şirketin Adını Değiştirdi!

0

Twitter’daki CEO görevinden istifa eden Jack Dorsey, yerine Parag Agarwal’ın geçtiğinin duyurulmasından yalnızca iki gün sonra, kendini yeni bir göreve atadığını duyurdu. Twitter kurucusu, blok zinciri ve kripto alanındaki çalışmalarını ve ilgisini bir üst seviyeye taşımak için çok önemli bir hamle gerçekleştirdi.

Eski Twitter CEO’su Dorsey, 1 Aralık Çarşamba günü finansal hizmetler firması Square’ın blok zincirine doğru ‘büyük bir geçişi’ ifade edecek bir yeniden markalaşma sürecine girdiğini açıkladı. Square Inc. firması artık Block Inc. olarak anılacak.

Şirket, yeniden markalaşma gerekçesinde, Square Inc’in ‘müzik akışı hizmeti’ Tidal’ın yakın zaman satın aldığı ‘çoğunluk hissesini’ öne sürmeyi tercih ederek; artık yalnızca finansal hizmetler sunan bir şirketin ötesinde olduklarını ve büyüdüklerini belirtti. Şirketin CEO’su ve kurucu ortağı Jack Dorsey ise şunları kaydetti:

“Satış işlemlerimiz için Square markasını oluşturmuştuk. Block ise yeni bir isim ancak ekonomik güçlendirme amacımız hala aynı. Nasıl büyüdüğümüz veya değiştiğimiz pek önemli değil, ekonomiye erişimi arttırmaya yardımcı araçlar oluşturmaya devam edeceğiz.”

Sqaure Inc.’den Block Inc.’e yasal geçiş 10 Aralık 2021 tarihine kadar gerçekleşecek. Ancak şirketin NYSE senedi sembolü SQ bu zamana kadar değişmeyecek.

Şirketin isminin Block Inc. olarak değiştirilmesi, büyük ölçüde şirketin büyümesini gösteriyor. 2009 yılında kuruluşundan bu yana şirket, Cash App, TIDAL ve TBD54566975 gibi birden fazla işletme ekledi. Yeniden markalaşmaya rağmen, tüm bu işletmeler bireysel markalarını korumaya devam edecek.

Block Inc., ortak bir ekonomik güçlendirme amacı ile birleşmiş farklı işletmelerin kapsayıcı bir sistemi olarak hizmet vermeye devam edecek. Satıcılar, geliştiriciler, bireyler, sanatçılar ve hayranlardan oluşan bir topluluğa sahip olan şirket, resmi basın açıklamasında şunları kaydetti:

“Adın şirket için birçok ilişkili anlamı vardır. Örneğin; yapı taşları, mahalle blokları ve yerel işletmeler, müzikle dolu partilerde bir araya gelen topluluklar, bir blok zinciri, bir kod bölümü ve üstesinden gelinmesi gereken engeller…”

Bu açıklama ve şirketin isminin “Block” olarak belirlenmesine ek olarak Dorsey’in istifası, artık daha fazla blok zinciri ve kripto alanıyla uğraşacağının çok önemli bir kanıtı. Jack Dorsey uzun zamandır sıkı bir Bitcoin (BTC) savunucusu olarak da tanınıyordu.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın