Şubat 10, 2022

Eski Tayland Merkez Bankası Direktörü’nden Korkutan İddia: “Mart Ayı Kripto Paralar için Kabus Olacak!”

Eskiden Tayland Merkez Bankası‘nda direktör olarak görev almış bir müdür, yakın zamanda gerçekleşebilecek kripto çöküşü konusunda uyardı. “Finansal piyasadaki likidite düştüğünde Mart ayının sonunda bir kripto para birimi balonu ortaya çıkacak” şeklinde tahminde bulunan eski müdür, görüşlerini detaylandırdı.

Nation’ın Pazar günü yayınladığı habere göre, eski Tayland Bankası (BOT) Direktörü Anusorn Thammajai, kripto para piyasasının birkaç ay içinde çökeceği konusunda bir uyarı yaptı. Eski merkez bankası müdürü şu sözleri kaydetti:

“Merkez bankalarının niceliksel genişlemeyi azaltma ve faiz oranlarını artırma hamleleri nedeniyle finansal piyasadaki likiditenin düştüğü Mart ayının sonunda, bir kripto para balonu ortaya çıkabilir.”

Kripto balonunun ilk dalgasının çoktan geçtiğini ve birçok kripto para biriminin bu yıl %40’tan fazla değer kaybettiğini de ekleye müdür, piyasalardaki genel eğilimin kripto paraları olumsuz etkileyeceğine inanıyor.

Kripto para biriminin dijital ekonomide bir finansal ekosistem oluşturmaya yardımcı olurken, aynı zamanda finansal sistemler için risk oluşturduğunu da sözlerine ekleyen eski müdür. Ayrıca, riskli varlıkları elinde bulunduran yatırımcıları bu yılın ikinci çeyreğinde daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Buna ek olarak Thammajai, Tayland hükümetinin kripto işlemlerini vergilendirme ve kripto para düzenlemelerini sıkılaştırma planlarını desteklediğini vurguladı. Yasadışı işletmelerin kara para aklama ve diğer yasadışı finansman amaçları için kripto para birimini kullandığını belirtti.

Hatırlanacağı üzere, Tayland, yakın zamanda kripto vergi kurallarını gevşeterek planlanan %15 stopaj vergisini kaldırmıştı. Tayland Bankası, geçtiğimiz ay, Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve ülkenin maliye bakanlığı kripto para biriminin bir ödeme aracı olarak düzenleneceğini duyurmuştu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Newsbitcoin


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.