Eski Ripple Ortağı MoneyGram, Bitcoin (BTC) Ticaretini Etkinleştirmek İçin Coinme ile İşbirliği Yapıyor

Dallas merkezli para transfer şirketi, Bitcoin alım ve satımlarını ABD’deki binlerce fiziksel mağazasına getirmek için kripto borsası Coinme ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu türden bir ortaklık, ABD müşterilerinin bu aydan başlayarak 12.000 perakende Kiosk’ta ve ardından Haziran ayında 5.000 lokasyonda daha Bitcoin’i nakit karşılığında satın almalarına izin verecek. Ortaklık, en büyük kripto para biriminin sahiplerinin kazançlarını nakde çevirmesini çok daha kolay hale getirecek.

MoneyGram Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alex Holmes yaptığı açıklamada, bu kripto ortaklığı hakkında yorum yaptı; Holmes, bu ortaklığın kriptonun ABD genelinde benimsemesinin artmasına ve şirketin yeni bir müşteri segmentini yakalamasına yardımcı olabileceğininden bahsetti.

Moneygram, para transferi söz konusu olduğunda en büyük isimlerden biridir ve bir Bitcoin ATM hizmet sağlayıcısı ile ortaklık kurmuş olmaları, Bitcoin’in benimsenmesi konusunda çok şey ifade etmektedir.

Ripple Ortaklığının Sonlandırılması

MoneyGram’ın bu hamlesi, sınır ötesi para transfer hizmeti sağlayıcısının ilk kripto girişimi olmayacak. MoneyGram, Haziran 2019’da, Ripple ile büyük bir anlaşma yaptığını duyurmuş ve bu gelişme, kripto ve blockchain dünyasında büyük bir adım olarak görülmüştü.

Bununla birlikte, ortaklık, Ripple ve yöneticilerinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yasa dışı XRP satışları iddiasıyla dava edilmesinin ardından sona erdi. SEC davasına kadar MoneyGram önemli bir Ripple ortağıydı ancak davanın ardından kripto şirketi ile bağları kesildi.

Hatta ortaklığın sona ermesinden sonra MoneyGram, toplu bir davayla karşı karşıya kaldı. Bazı XRP yatırımcıları, şirketi, XRP hakkında yanıltıcı açıklamalarda bulunmakla suçladı.

Bitcoin’i ABD’deki binlerce perakende mağazasında doğrudan nakit karşılığında satın alma olanağı, yaklaşık 46 milyon ABD müşterisinin halihazırda kripto paraya sahip olduğunu gösteren yakın tarihli bir anketle birlikte, büyüyen benimsenme eğrisine kesinlikle katkıda bulunacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.