Eski Ripple Danışmanı ABD Başkanı Joe Biden Ekibinde Yer Alacak

ABD Başkanı Joe Biden, Para Birimi Denetleyici Ofisi’ne başkanlık etmesi için eski bir kripto yöneticisini atayacak gibi görünüyor.

Para Birimi Denetçisi Atama

Wall Street Journal’ın haberine göre Ripple’in danışmanlar kurulu yöneticilerinin eski bir üyesi büyük bir ihtimalle bir sonraki Para Birimi Denetçisi olacak.

Haber içeriğinde, Biden eski Hazine Bakanlığı yetkilisi Michael Barr’ı ulusal bankaları denetleyen en üst makama atayacağı belirtiliyor.

Para Birimi Denetçisi birimi, federal bankacılık sisteminin yöneticisi olarak hizmette bulunur ve Para Birimi Denetçisi Ofisi’nin (OCC) baş yetkilisidir. WSJ bunu en yetkili bankacılık düzenleyicilerinden biri olarak bu cümleyle tanımladı:

“Denetleyici, büyük ABD finans şirketlerinde bulunmakta olan yüzlerce banka müfettişini denetler.”

Resmi karar henüz netlik kazanmadı. Fakat onaylanırsa, Michael Barr, geçtiğimiz hafta Trump yönetiminin vekil denetçisi olarak görev yapan ve sekiz ay sonra istifa eden eski Coinbase yöneticisi Brian Brooks’un ardından kripto para birimi bilgisi olan ikinci atanan kişi olacak.

Barr, 2015 yılında Ripple Labs Danışma Kurulu üyeliğine atanmıştı. O dönemde ödemeler sektöründe yenilikleri yer açmak ve teşvik etmek istiyordu;

“Küresel ödemeler sistemimiz çok eskidi. Ödemelerde yeniliğin finansal sistemi daha güvenli hale getirmeye, maliyeti düşürmeye ve tüketiciler ve benzer şekilde işletmeler için erişimi ve verimliliği artırmaya yardımcı olabileceğini düşünüyorum.”

Başkan Biden’ın ekibi içerisinden Mehrsa Baradaran California Üniversitesinde hukuk profesörü olarak görevde bulundu.

Biden ekibi ayrıca, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanlığı için en mantıklı aday olarak kripto para tecrübesine sahip Gary Gensler’ı seçti. Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun eski başkanı, merkeziyetsizlik ve finansal olarak dijitalleşmeye olumlu bir yaklaşım sergilediği biliyor.

Kaynak: cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.