Eski Ripple CTO’su Jed McCaleb’in Cüzdanına, Yaklaşık 10 Milyon Dolar Değerinde XRP Aktarıldı


Son güncellenme : 30.05.2020 - 10:42

Üçüncü en büyük kripto para birimi, geniş kripto pazarına paralel olarak kırmızı renkte. Son 24 saat içinde XRP, değerinin %9.43’ünü kaybetti ve şu anda 0.218 Dolar’dan işlem görüyor. Geçen ay, dijital varlık değerinin yaklaşık %22’sini kaybetti, ancak 2020’de hala %18 arttı.

İlginçtir ki, Bitcoin’in %7’nin üzerinde kaybından sonra, XRP ilk on kripto para birimi arasında en az kayıp yüzdesini kaydetti. EOS ise %14.52 düştü.

Bu kayıplar, yaklaşık 10 milyon Dolar değerinde 41.2 milyon XRP’nin eski Ripple CTO’su Jed McCaleb’in cüzdanına aktarılmasından kaynaklandı.

Bu kadar XRP’nin yakında piyasaya çıkması bekleniyor. Piyasaya çıktığında, kripto varlığının zaten kırmızı olan fiyatı üzerinde ek satış baskısı yaratacaktır.

Geçen ayın başlarında, Ripple’ın kurucu ortağı, günlük dijital varlığın toplam işlem hacmine kıyasla önemsiz miktarda XRP’sini satmıştı.

McCaleb ayrıca Ocak ayında 19 milyon XRP’sinin bir kısmını sattı. Ancak, fiyat hala %27’nin üzerinde arttı. Toplamda, Ripple’daki rolü için 2014-2019 yılları arasında aldığı 9 milyar tazminatın 1.05 milyarını sattı.

McCaleb hala piyasaya sürülecek toplam arzın yaklaşık %5’ine sahiptir. Genel olarak, bu XRP balinasının XRP fiyatı üzerinde pek bir etkisi olduğu görülmemekle birlikte, “ekonomik gücü ve balinalığının sonuçları göz ardı edilemez”.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Furkan Bozkurt hakkında :

İstanbul Bilgi üniversitesi öğrencisiyim. Önceleri merak ederek başladığım kripto para ve finans konularını hala severek takip ediyorum. Bu alanda elde ettiğim bilgileri ve yaptığım çalışmaları paylaşmaktan keyif duyuyorum. Yaptığım detaylı piyasa analizlerini twitter hesabımdan paylaşıyorum. Beni takip ederek piyasayı daha yakından izleyebilirsiniz.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?