Eylül 27, 2023

Eski Facebook Yöneticisinden Bitcoin ve Yapay Zeka Fırsatları Hakkında Yorum!


Facebook şirketinin (yeni adıyla Meta) kripto para projesi Diem’in ortak yaratıcısı, gerçek zamanlı ödemelerin geleceğinin dünya çapında birçok sektörde fayda sağlayacağını düşünüyor.

David Marcus, Lightning Network için Bitcoin (BTC) tabanlı kurumsal ödeme çözümleri oluşturmayı amaçlayan bir girişim olan Lightspark’ın kurucu ortağı ve CEO’su olarak da tanınıyor.

Nereye gittiğimizi düşündüğünüzde, bizim adımıza belirli görevleri yerine getirecek bir grup yapay zeka temsilcisine sahip olacağınıza inanıyorum. Örneğin, temelde karmaşık seyahatler için rezervasyon yapmanızı sağlayan bir YZ sistemi olan bir seyahat acenteniz olabilir ve bu seyahat acentesi çeşitli sağlayıcıların diğer YZ acenteleriyle konuşacaktır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere David Marcus, Lightspark başarılı olursa, verileri eğitmek için hak sahiplerine ödeme yapılmasını sağlamak açısından potansiyel olarak yararlı uygulamalar olacağını düşünüyor.

Marcus buna ek olarak; muhasebe, raporlama ve vergilerin gelecekte küresel olarak 7/24 anında işlenebilen ödemelere uyum sağlamak için gelişmesi gerekeceğine inananlardan.

Lightspark CEO’su ayrıca gerçek zamanlı ödemelerin küresel sermayenin önünü açabileceğini açıkladı.

İnsanlar küresel olarak daha ucuz sermayeye erişebilir. Ve bunun üzerine inşa edilen ve insanların paralarını gerçek zamanlı olarak geri almak için paralarını kilitlemelerini sağlayan şirketler olacak. Bunun etrafında her türlü yenilik var.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?