Mart 26, 2020

Eski CFTC Başkanından Dijital Dolar Yorumu

Kripto para birimi endüstrisinin üyeleri ve diğer gözlemcilere göre, yakın zamanda dijital bir dolar görmemiz muhtemel olmasa da, korona virüsü krizi ile dijital dolar fikri gündemde önemli bir yer edindi. Bunun yanında geçen yılın sonuna doğru, CFTC’nin eski başkanı J. Christopher Giancarlo, oldukça ilgi gören bir yazısında, ABD dolarını dijital hale getirme fikrini kamuoyuna önermişti. 2020 yılının içinde bulunduğumuz dönemlerine bakarsak dijital dolar projesi son birkaç ay içinde birçok gelişme altında gibi görünüyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkez bankası dijital para birimine iten birçok şirketten biri Accenture. Ancak buna rağmen, ABD’deki merkez bankacılığı kurumunun kamuya açık bırakılmaksızın, böyle bir varlığın geliştirilmesine yeşil ışık yakmayabileceğine dair birçok rapor var.

CFTC’nin eski başkanı Ryan Selkis son röportajında, Libra ve Çin’in Dijital Para Birimi planlarının ABD’nin bu faktörlere iyi nedenler olarak bakması gerektiğini kanıtladığını iddia etti. Aynı zamanda dijital doları bir öncelik haline getirdiğini belirtti.

Yetkili, hükümetin daha önce hiç görülmemiş bir şekilde devrim yaparak daha iyi bir yapı bulması gerektiğini de sözlerine ekledi. Ayrıca şunları söyledi:

“Fiyat para birimimizin mimarisine bakmamız gerekiyor. Bugün ticari olarak geliştirilenlerin çoğu, kendi fiyat para birimimiz için dijital altyapı eksikliğinin çözümü.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.