Eski CFTC Başkanından Dijital Dolar Yorumu

0

Kripto para birimi endüstrisinin üyeleri ve diğer gözlemcilere göre, yakın zamanda dijital bir dolar görmemiz muhtemel olmasa da, korona virüsü krizi ile dijital dolar fikri gündemde önemli bir yer edindi. Bunun yanında geçen yılın sonuna doğru, CFTC’nin eski başkanı J. Christopher Giancarlo, oldukça ilgi gören bir yazısında, ABD dolarını dijital hale getirme fikrini kamuoyuna önermişti. 2020 yılının içinde bulunduğumuz dönemlerine bakarsak dijital dolar projesi son birkaç ay içinde birçok gelişme altında gibi görünüyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkez bankası dijital para birimine iten birçok şirketten biri Accenture. Ancak buna rağmen, ABD’deki merkez bankacılığı kurumunun kamuya açık bırakılmaksızın, böyle bir varlığın geliştirilmesine yeşil ışık yakmayabileceğine dair birçok rapor var.

CFTC’nin eski başkanı Ryan Selkis son röportajında, Libra ve Çin’in Dijital Para Birimi planlarının ABD’nin bu faktörlere iyi nedenler olarak bakması gerektiğini kanıtladığını iddia etti. Aynı zamanda dijital doları bir öncelik haline getirdiğini belirtti.

Yetkili, hükümetin daha önce hiç görülmemiş bir şekilde devrim yaparak daha iyi bir yapı bulması gerektiğini de sözlerine ekledi. Ayrıca şunları söyledi:

“Fiyat para birimimizin mimarisine bakmamız gerekiyor. Bugün ticari olarak geliştirilenlerin çoğu, kendi fiyat para birimimiz için dijital altyapı eksikliğinin çözümü.”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın