Eşini Öldürmesi İçin Kiralık Katile Bitcoin’le Ödeme Yapan Kişi, Coinbase Sayesinde Ortaya Çıktı!

0

Barry County’de eski bir öğretmen olan Nelson Replogle, karısı Ann’i öldürmek için internet üzerinden kiralık katil kiralamakla suçlanıyor. Edinilen bilgilere göre Nelson çiftin evcil hayvanıyla bir veteriner randevusuna giderken karısını öldürmesi için birine Bitcoin cinsinden 17.800 dolar ödedi.

Bir FBI Özel Ajanı Clay M. Anderson tarafından 21 Nisan’da yapılan bir şikayete göre, Knox İlçe Şerif ofisi, kadının yerini içeren bilgileri aldıktan hemen sonra onu korumak için harekete geçti. Yetkililer, birisinin onu neden öldürmek isteyeceğini anlamak için bazı sorular sormak amacıyla onun evine gittiler. Nelson Replogle, sorgulama sırasında kiralık katil hakkında hiçbir şey bilmediği konusunda ısrar etti.

Fakat Replogle’nin şüpheli hareketleri gerçeği ortaya çıkardı. Araştırmacılar işlem için kullanılan Bitcoin’in izini sürdüler ve Replogle’a ait bir Coinbase cüzdanından gönderildiğini keşfettiler. Sonrasında Replogle ertesi gün tutuklandı. Çalışma sırasında FBI, dosyalarını açmak için Coinbase, Horizon Bank ve AT&T ile işbirliği yaptı ve daha sonra Replogle’ın planın arkasındaki kişi olduğunu ortaya çıkardı.

Son olarak Replogle, hedef yaralanmadığı için şu an 10 yıla kadar hapis istemiyle karşı karşıya.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın