Eşini Öldürmesi İçin Kiralık Katile Bitcoin’le Ödeme Yapan Kişi, Coinbase Sayesinde Ortaya Çıktı!

Barry County’de eski bir öğretmen olan Nelson Replogle, karısı Ann’i öldürmek için internet üzerinden kiralık katil kiralamakla suçlanıyor. Edinilen bilgilere göre Nelson çiftin evcil hayvanıyla bir veteriner randevusuna giderken karısını öldürmesi için birine Bitcoin cinsinden 17.800 dolar ödedi.

Bir FBI Özel Ajanı Clay M. Anderson tarafından 21 Nisan’da yapılan bir şikayete göre, Knox İlçe Şerif ofisi, kadının yerini içeren bilgileri aldıktan hemen sonra onu korumak için harekete geçti. Yetkililer, birisinin onu neden öldürmek isteyeceğini anlamak için bazı sorular sormak amacıyla onun evine gittiler. Nelson Replogle, sorgulama sırasında kiralık katil hakkında hiçbir şey bilmediği konusunda ısrar etti.

Fakat Replogle’nin şüpheli hareketleri gerçeği ortaya çıkardı. Araştırmacılar işlem için kullanılan Bitcoin’in izini sürdüler ve Replogle’a ait bir Coinbase cüzdanından gönderildiğini keşfettiler. Sonrasında Replogle ertesi gün tutuklandı. Çalışma sırasında FBI, dosyalarını açmak için Coinbase, Horizon Bank ve AT&T ile işbirliği yaptı ve daha sonra Replogle’ın planın arkasındaki kişi olduğunu ortaya çıkardı.

Son olarak Replogle, hedef yaralanmadığı için şu an 10 yıla kadar hapis istemiyle karşı karşıya.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.