Ağustos 19, 2022

Epic Games’ten Blockchain Oyun Atağı, İşte Detaylar


Son güncellenme : 22.08.2022 - 13:46

Popüler battle royale oyunu Fortnite geliştiricisi Epic Games, blockchain tabanlı bir P2E (Play-to-Earn, Kazanmak için Oyna) yarış oyunu geliştirmek için Grease Monkey Games’e finans sağladı. Grease Monkey Games, Hong Kong merkezli bir yazılım şirketi olan Animoca Brands’in bir yan kuruluşudur. Oyun, Torque Drift 2 adlı bir yarış oyunu olacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Fortnite yaratıcısı Epic Games, Epic MegaGrant programını 2019’da başlatmıştı. Girişim ile önemli, yaratıcı ve yenilikçi projelerin ilerlemesinin teşvik edilmesi amaçlanıyor. Ayrıca fon, Epic Games tarafından geliştirilen Unreal Engine oyun motorunu kullanan projelerden oluşuyor ve şirkete ait oyun motorunun yaygınlaşmasına katkıda bulunuyor. Unreal Engine, Assassins Creed, Batman Arkham serisi gibi en başarılı video oyunlarından bazılarında kullanılmıştı.

Epic MegaGrant 89’dan fazla ülkeyi kapsıyor. Torque Drift 2’nin yeni drift mekaniği MegaGrant tarafından sağlanan fon ile geliştirilecek. Söz konusu yatırım, firmanın şimdiye kadarki en gerçekçi ve sürükleyici motor sporları oyununu yaratmasına katkıda bulunmak istiyor. Oyun, blockchain tabanlı motor sporları ürünlerinin bir sonraki dalgasının bir örneğidir. Ayrıca oyun, tamamen oynanabilir ve işlevsel NFT’lerin kullanımı yoluyla oyunculara oyun varlıkları üzerinde gerçek dijital mülkiyet sağlayacak.

İlk Torque Drift oyunu Mart 2020’de piyasaya sürüldü. Oyun çok yüksek reytingler aldı ve eleştirmenlerden büyük beğeni topladı.

Fortnite yaratıcıları bu gelişmeye ek olarak Ekim ayında kripto ve blockchain tabanlı oyunlara açık olduklarını belirtmişti. Endüstrinin en büyük isimlerinden birisinin blockchain tabanlı oyunlara ilgisi elbette şaşırtıcı değil. Ek olarak, NFT ve blok zinciri tabanlı oyna-kazan oyunları, kripto dünyasının en hızlı büyüyen endüstrilerinden birisi.

Piyasalar değer kaybetmeye devam etmesine karşın blockchain oyunlarındaki oyuncu sayısı ve aktivite sabit kalmaya devam ediyor. Bunun nedeni büyük olasılıkla oyuncuların kârlılık aramamasıdır. Oyun, profesyoneller de olsa, kullanıcılar arasında daha çok boş zaman etkinliğidir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?