EOS, Sessiz Sedasız Yükselişe Geçti! İşte Yükselişin Arkasındaki Olası Sebepler

0

EOS son 24 saatte yaklaşık yüzde 33 oranında değer kazanarak 12.14 dolar değerine ulaştı. Son 7 günde ise yüzde 95’lik kayda değer bir artış gördü. EOS’un 2018’in ortasından bu yana ilk kez çift haneli rakamlara ulaştığını da belirtmekte fayda var. Bununla birlikte rallinin arkasındaki sebepler de merak ediliyor.

Büyük altcoin kazançlarının ortasında Bitcoin hakimiyetinin düşmeye devam etmesi ile yükselişe geçen büyük hacimli token’lar olduğu görülüyor. Örneğin Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC), Chainlink (LINK) ve Polkadot (DOT) gibi büyük altcoin’ler hızlı fiyat artışları yaşadı. Piyasadaki bu coşku, EOS fiyatına da yansımış olabilir. Ayrıca bu altcoin’lerin kazançları, tüm zamanların en yüksek seviyelerini belirleyen Ethereum (ETH) ile daha da arttı.

EOS yükselişi için olası bir diğer sebep, son stake etme ödülleri duyurusu olarak gösterilebilir. EOS topluluğu stake etme ödüllerini artırmak için bir teklif düşünüyor. Stake etme ödülünü artırma önerisi, Block.one tarafından hazırlanan bir rapora dayanıyor. Söz konusu raporda, seçmenler ve blok üreticileri için mali teşvikleri artırmak için protokolün mevcut hızındaki %1 olan enflasyon oranını %1.2 ile %3.8 arasındaki bir orana yükseltmesi gerektiği sonucuna varıldı. Topluluğun, enflasyon oranının artacağı kesin boyuta hala karar vermesi gerekse de, topluluk katılımı için daha yüksek getiri beklentisi projede daha fazla heyecan uyandırmaya yardımcı oldu. Teklif, kullanıcıların 24 saat boyunca tek seferlik bir işlem ücreti ödemelerine olanak tanıyan PowerUp modelinden sonra EOS ağındaki bir sonraki büyük gelişme olabilir.

Tüm bunların yanında 2017-2018 yıllarındaki boğa koşusunda kayda değer performans göstermiş olup, mevcut boğa koşusunda henüz harekete geçmemiş altcoin’ler için de beklenti büyük. İşte bu altcoin’lerden biri de EOS. Token tüm zamanların en yüksek seviyesini 22.89 dolar olarak Nisan 2018’de belirledi. Bu sebeple EOS gibi henüz ralliye katılmamış altcoin’lerde beklentilerin büyük olduğu, bunun da fiyata olumlu yansıdığı söylenebilir.

Nitekim 5 Mayıs tarihinde popüler bir analistin EOS yükseliş beklediğini bildirmişti. O sırada altcoin 6.49 dolar’dan işlem görüyordu. Analistin başarılı bir tahmin yaptığını da belirtmekte fayda var.

İlgili Haber  Analist, Gözden Kaçmış Bu İki Altcoin'in Yükselişe Geçmesini Bekliyor

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın