EOS İkinci Yaşını Kutluyor!

Kripto para birimi EOS bundan iki yıl önce çıkış yaptı ve çıkış yaptığı tarihten beri operasyonlarını geliştirerek sürdürdü. EOS’su ortaya çıkartan şirket Block.one CEO’su Brendan Blumer, projenin yıl dönümünü Twitter hesabından kutladı. Twitter hesabında EOS ekibi içerisinde yer aldığı için minnettar olduğunu ve EOS için “en performanslı ve uyumlu blok zinciri” tanımını kullandı. Ayrıca bu yılın EOS için güzel bir yıl olacağına inandığını da ekledi.

Yatırımcıları, ikinci yılını kutlayan EOS’un bu nedenle artışını ümit etseler de artış henüz istenilen düzeylerde olamadı. Son zamanlarda düşük performansa sahip olan EOS güncel kur olarak $2.67 seviyelerinde ve bu seviyeler yatırımcıların pek de hoşuna gitmiyor. Rakiplerine göre düşük seviyelerde performans gösteren EOS, ana akım kripto paralara nazaran çok dikkat çekemiyor.

Geçtiğimiz Mart ayında ciddi bir düşüş ile 1.28 dolar seviyelerine kadar gerileyen EOS, temelinde birçok sorun olmasına rağmen neredeyse yüzde yüzün üzerinde artışla şimdiki seviyelerini gördü. Ayrıca CoinMarketCap üzerinde en çok tercih edilen 9. Para birimi konumunda yer alıyor.

Block.one cephesinin birçok dava ile başı dertte olması fiyatlardaki dengesizliğin açıklaması niteliği taşıyor. Öyle ki şirket, EOS’un ICO dönemlerinde yapay olarak fiyat pompalanması, ABD Federal Menkul Kıymetler Yasası’nın ihlali ve merkezi olmayan para birimi olma vaadini yerine getirememe gibi ciddi davalarda ismi anılıyor. Bu davalar ise fiyatlarda ciddi olumsuz etkilere sebep oluyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.