Ocak 10, 2021

EOS %10 Değer Kaybetti ve Düşüş Devam Edebilir!

Bitcoin rallisinin devam etmesiyle artış yakalayan altkoin sahipleri mutlu olurken EOS için bugün hiç de iyi gitmiyor. Gün içerisinde %10’un üzerinde değer kaybetti. Piyasa değerinin de %8’lik daralma ile birlikte 3 milyar dolara indiğini görüyoruz.

Son 1 haftalık EOS takibinde %18 artış yakaladığını görüyoruz. Ancak haberin yazıldığı anlarda dahi EOS’da düşüşler devam ediyor.  Son hafta içerisinde 2,61 dolar ile 3,91 dolar arasında gidip gelse de düşüşün devam edebileceği öngörülüyor.

Yatırımcılar tarafından benimsenmiş olsa da bazı analistlere göre aşağı yönde bu kırılmanın devam etmesi durumu toparlanamaz hallere sürükleyebilir.

Beklenmeyen bu düşüşten önce aslında 9 Ocak analizlerinde üçgen daralma hareketi yaptığı görülmekteydi. Bu da fiyatlarda artışın habercisi olarak karşımıza çıkıyordu. Fakat bu çakılma sonrası artışların devam etmesi için Önce 3 dolar seviyesinde fiyatını savunması ve sonrasında direnç noktası olan 3,35 doları tekrar test etmesi gerekecektir. Yoksa uzun vadede durumu toparlaması zorlaşabilir.

Düşüşün nedenlerinden birisi de EOS’u ortaya çıkartan şirket Block.one kadrosundan Teknik sorunlusu Dan Larimar’ın şirketten ayrılması olabilir. 4 milyar dolardan fazla yatırım toplayarak ortaya çıkartan şirketin önemli isimlerinden birisi olması bu düşüşte etki ettiği düşünülüyor.

Yazı saatinde EOS $3,20 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?