EOS %10 Değer Kaybetti ve Düşüş Devam Edebilir!

0

Bitcoin rallisinin devam etmesiyle artış yakalayan altkoin sahipleri mutlu olurken EOS için bugün hiç de iyi gitmiyor. Gün içerisinde %10’un üzerinde değer kaybetti. Piyasa değerinin de %8’lik daralma ile birlikte 3 milyar dolara indiğini görüyoruz.

Son 1 haftalık EOS takibinde %18 artış yakaladığını görüyoruz. Ancak haberin yazıldığı anlarda dahi EOS’da düşüşler devam ediyor.  Son hafta içerisinde 2,61 dolar ile 3,91 dolar arasında gidip gelse de düşüşün devam edebileceği öngörülüyor.

Yatırımcılar tarafından benimsenmiş olsa da bazı analistlere göre aşağı yönde bu kırılmanın devam etmesi durumu toparlanamaz hallere sürükleyebilir.

Beklenmeyen bu düşüşten önce aslında 9 Ocak analizlerinde üçgen daralma hareketi yaptığı görülmekteydi. Bu da fiyatlarda artışın habercisi olarak karşımıza çıkıyordu. Fakat bu çakılma sonrası artışların devam etmesi için Önce 3 dolar seviyesinde fiyatını savunması ve sonrasında direnç noktası olan 3,35 doları tekrar test etmesi gerekecektir. Yoksa uzun vadede durumu toparlaması zorlaşabilir.

Düşüşün nedenlerinden birisi de EOS’u ortaya çıkartan şirket Block.one kadrosundan Teknik sorunlusu Dan Larimar’ın şirketten ayrılması olabilir. 4 milyar dolardan fazla yatırım toplayarak ortaya çıkartan şirketin önemli isimlerinden birisi olması bu düşüşte etki ettiği düşünülüyor.

Yazı saatinde EOS $3,20 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın