ENJIN (ENJ) Fiyat Analizi: Fiyat Düşüşe Rağmen Yükselmeyi Hedefliyor

Sadece bu yılın başlarında 0,10 dolar bandında değer gören ENJIN (ENJ) geçtiğimiz şu an o seviyenin yaklaşık %2400 dolar seviyelerinde işlem görüyor. ENJ tarafındaki bu yükseliş birçok gözün kendisine dönmesine sebep oldu. Ay başından bu yana ise %400’e yakın artış yakaladı. Ancak geçtiğimiz gün yakaladığı yerel zirvenin bir düzeltme getirdiği de görülmektedir. Bu düzeltme düşüş kanalı oluşturdu ve düşüş dalgalı şekilde devam ediyor.

14 martta 1,95 dolarlık direncini kırmayı başaran ENJ 3 dolar bandına yükselen bir ivme çizmişti. Ancak 2,95 dolarlık direncinden geri dönen varlık bir düzeltme noktasına hedeflendi. Günlük hareket 2,30 dolara kadar gerilemiş olmasına rağmen toparlanma bir miktar gerçekleşti. Şu an ENJ 2,48 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Teknik Göstergeler Düşüş Gösteriyor

Azalan bir kanal içinde düzeltme gören ENJ için bir miktar daha düzeltme seviyesine dönüş gösteriyor. Kanal ortalaması seviyesinde işlem gören varlık, son hareketinde %23,6 (2,47 dolar) desteğini yitirdi. Bu seviyenin altında güçlü bir desteğin bulunmaması kanal alt sınırına yakın 2,33 dolara kadar destek göremeyebilir. Bir süredir düşüş aşırı satış baskısı getirdi. Ancak ENJ düzeltmeyi tamamladıktan sonra tekrar yükselişe geçmeyi hedefliyor.

Kaynak: Tradingview

Kanal alt sınırına doğru hareket varlığın kanal altına düşmesinden önce düzeltmeyi tamamlarsa varlık yeni bir ATH sürecine geçecektir. 50 günlük hareketli ortalamaya (2,63$) yükselmesi ENJ için 1,272 uzatma seviyesi 3,09 dolara hızlı bir hareketi getirecektir. Daha sonraki seviyelerde 3,17 dolar ve 3,29 dolar seviyelerinde direnç seviyeleri teste geçmeyi hedeflemektedir. Son olarak kanalın altına düşmesi ihtimali önümüzdeki saatlik hareketlere bağlı takip etmekte fayda var. Düşmesi durumunda 2,33 dolar seviyesinde destek görecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.