Şubat 26, 2022

En Son 24 Ocak’ta Görüldü: Bitcoin Balina Etkinliğindeki Artış Neye İşaret Ediyor?

Rusya’nın Perşembe günü Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından, Bitcoin (BTC) 35.000 doların altına düştü. Ancak o zamandan beri, kripto para birimi önemli ölçüde arttı ve şu anda 39.000 dolar civarında işlem görüyor.

Davranış analizi platformu Santiment’ten alınan verilere göre, bu süre zarfında Bitcoin “balinaları” fiyatlar dibe vurdukça muazzam miktarda işlem yaptı. Sonuç olarak, platformda 100.000 dolar ve 1 milyon doların üzerindeki işlem sayısı bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. İlginç bir şekilde, Bitcoin balina işlemleri en son 24 Ocak’ta, fiyatlar bir kez daha yükselmeden önce dibe vurmak üzereyken zirveye ulaşmıştı.

“Bitcoin fiyatları Perşembe günkü savaş haberleriyle 34.7 bin dolara düştüğü için balinalar bazı BÜYÜK işlemler yaptı. Bu, fiyatların bir sonraki hafta %15 arttığı 24 Ocak’tan bu yana hem 100.000 dolar hem de 1 milyon dolar üzerinde BTC işlemlerinin yapıldığı en yüksek değer oldu.”

Kaynak: Santiment

Bitcoin balina işlemleri neden dikkat çekici?

ABD Başkanı Joe Biden tarafından Rusya’ya yönelik yaptırımların duyurulmasının ardından Bitcoin’in toparlanmaya başladığı bir gerçek. Bazı piyasa uzmanları da, dijital varlığın düşüşünü bir satın alma fırsatı olarak değerlendiren önde gelen oyuncularla dibe vurmuş olabileceğini öne sürüyor.

Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, düşüşü dijital varlık için “dönüm noktası” olarak değerlendirdi.

“Bitcoin’in 30 bin doların altına düşeceğini pek sanmıyorum. Ayrıca 40 bin dolarda da sağlam bir direnç var. Uzun vadeli düşünenler için Bitcoin’de önemli bir fırsat oluştuğunu düşünüyorum. Bence önümüzdeki dönemde, dönüp arkamıza baktığımızda bunu bir dönüm noktası olarak göreceğiz.” 

Ayrıca Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, Rusya ile Ukrayna arasında devam eden çatışmanın Bitcoin’in 30.000 dolarda kritik bir destek seviyesi oluşturmasına yardımcı olan bir katalizör görevi gördüğünü söyledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.