Kasım 20, 2019

En İyi Kripto Para Borsaları Açıklandı: Sıralamada İki Türk Borsasına’da Yer Verildi

Kripto para veri sağlayıcısı CryptoCompare, borsa sıralamalarını revize etti Yeni sıralamaya bakacak olursak işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, ilk 10 borsa sıralamasında değil.

Şirketin güncellemiş olduğu sıralamalarda ilk 10 borsa Gemini, itBit, Coinbase, Kraken, Bitstamp, Liquid, OKEx, Poloniex, bitFlyer ve Bitfinex‘ten oluşmakta.

CryptoCompare, geçtiğimiz Haziran ayında bu sıralamaları açıkladığında Binance, 8. sırada yer almaktaydı ve şimdi ise 12.’liğe kadar geriledi. The Block’a açıklamalarda bulunan CryptoCompare CEO’su ve kurucu ortaüı Charles Hayter Binance’in neden ilk 10’un dışına çıkartıldığı sorulduğunda “Yeni derecelendirmede borsalara eksi puan verdiğimi son hack’ler gibi kategori de yer almakta. Binance, yakın zaman önce saldırıya uğradığından güvenlik kategorisinde olumsuz puan aldı.” dedi.

Mayıs ayında Binance, tarihteki en büyük altıncı hack olarak kayıt altına geçen 7070 BTC çaldırmıştı. Saldırıdan Binance kullanıcıları etkilenmedi. Platform, kaybedilen paraları karşılamak için halihazırdaki acil durum fonu kuruluşu olan SAFU’yu kullandı.

CryptoCompare, son sıralama listesinde 164 borsayı mercek altına aldıklarını bildirdi.

Sıralamada AA ve B notları alan en iyi borsalar küresel hacmin yüzde 33’ünü oluşturdu. Bununla birlikte C’den E’ye daha düşük not alanlar ise küresel hacmin yüzde 67’sinden oluştu.

CryptoCompara CEO’su Hayter, borsalardan sıralama için herhangi bir ücret almadıklarını belirtti ve dilerlerse borsalar, saklama hizmeti sağlayıcıları, fonlar ve regülatörlerin temel veriler ile özel araştırmaları satın alabileceklerini belirtti.

Türk Kripto Para Borsalarında Durum

Sıralamada yer alan Türk kripto para borsaları arasında en iyi dereceyi BtcTurk kripto para borsası aldı. BtcTurk, 164 borsa arasında 52 puanla 25. olurken onu 20 puanla 140. sırada yer alan Bitci takip etmekte. Paribu borsasına ise sıralamada yer verilmedi.

Sıralamaya ulaşmak için: https://bit.ly/2O3Y5eg

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?