Mart 30, 2020

En Az 1 BTC Tutan Cüzdan Sayısı 700.000’den Fazla

Glassnode Studio’ya göre, en az 1 Bitcoin’e sahip cüzdan kullanıcılarının sayısı 788.755’e çıktı. Sayı, son birkaç saat içinde üstel bir artış gördü.

En az 1 BTC’ye sahip adres sayısı 2009’dan bu yana çok az dezavantajla artıyor. Bitcoin fiyatlarındaki sert düşüşle birlikte, Bitcoin cüzdanlarının sayısının düşmesi bekleniyordu.

Bu, Bitcoin sahiplerinin çoğunun hala beklediğini veya şimdi eskisinden daha fazla satın aldığını gösteriyor. Son çöküş, dijital varlığı büyük bir indirimle satın almak için harika bir fırsattı.

Ayrıca, Glassnode’e göre, döviz kurları hızlı bir şekilde düşüyor ve Aralık 2019’dan bu yana en düşük seviyede. Bu, insanların Bitcoin’i tutmaya geçtiğini gösteriyor.

Bitcoin önemli bir direnç bölgesi olan 7.000 Dolar’ı geçemedi. Şu an ise 6.000 Dolar’ın üzerinde işlem görüyor.

7.000 Dolar’lık alan, 2 önemli yoklamadan sonra önemli bir direnç oluşturdu. Bitcoin son yoklamadan bu yana önemli ölçüde düştü. Ancak, boğalar hala günlük yükseliş trendini kontrol ediyor.

Her ne kadar Bitcoin’i tutmak için çok fazla ilgi var gibi görünse de, bu, boğaların 7.000 Dolar’ın üzerine çıkması için yeterli güce sahip olduğu anlamına gelmez. Bitcoin tutmak kısa vadede fiyatı desteklemeyebilir.

Bununla birlikte, kripto pazarının pratikte dünyadaki güçlü tepki veren tek pazar olduğu biliniyor. Bitcoin yarılanmasına sadece haftalar olduğu düşünülürse, Bitcoin kesinlikle yükselme eğilimini devam ettirebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.