Emin Gün Sirer: Blockchain Bunu Düzeltmeyecek

Ava Labs CEO’su ve Cornell Üniversitesi profesörü Emin Gün Sirer, Blockchain’in mevcut sosyal krizleri onaramayacağını ancak bazı ekonomik krizleri düzeltebileceğini söyledi.

Blockchain bu zamana kadar desteklenmiş olabilir, ancak blockchain teknolojileri konusunda uzman olan akademisyen Emin Gün Sirer, ABD’de ki mevcut sosyal huzursuzluk ikliminde yeri olmadığını söyledi.

Emin Gün Sirer Decrypt’e yaptığı açıklamada, “Blockchain’i sosyal sorunlara çözüm olarak sıkıştıracak birçok insan olacak” dedi. “Blockchain’in kullanılmaya başlanması, ırksal gerginliği hafifletmesi veya bu hizipleri birleştirmesi için herhangi bir rolü olduğunu görmüyorum.” diye ekledi.

George Floyd’un 25 Mayıs’ta ABD’de polis memurlarının elindeki ölümünden sonra, Amerika protestolar ve sivil rahatsızlıklar yüzünden sarsıldı. Kargaşanın ortasında, kripto sektöründeki bazı insanlar blockchain, hatta Bitcoin’in bile biraz rahatlama sağlayabileceğini düşündü. “Ben onlardan biri değilim” dedi Sirer.

Öte yandan, korona virüsün salgının yayılmasını kontrol etmeyi amaçlayan karantinanın bir sonucu olarak ortaya çıkan ekonomik daralmayı ve sosyal izolasyonu hafifletmeye yardımcı olan Blockchain’in bir rolü olduğunu düşünüyor.

“Varlıkları dünyanın dört bir yanında işlem görebilecekleri merkezi olmayan ortamlara koymak; bu ilginç bir şey ve ileride bunun için birçok kullanım görüyorum.” dedi ve ekledi:

“Yani ekonomik olarak, evet, kesinlikle, blockchain kalıcı. Ancak bu özel sosyal iklimde rolü yok.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.