Elrond (EGLD), TRON (TRX), Cosmos (ATOM) Kısa Vade Yorumu: 16 Şubat 2021

0
353

Elrond (EGLD)

Geçtiğimiz hafta kendi rekorunu kırmayı başaran Elrond (EGLD) dün çok sert bir düşüş yaşayarak 65 dolara kadar geriledi. Bu seviye sonrası EGLD boğaları fiyata hızlı bir müdahalede bulundular ve toparlanan varlık 150 dolar bandına yükseldi.

Elrond yükselişi sonrası düşüşe geçmiş olsa da fiyat kırılma için sinyaller veriyor. Kendisi için daralan bir düşüş kanalı göze çarpıyor. Elrond fiyatı bir miktar daha gün içerisinde düşüş gördü ve şu an içi 133 dolar bandında seyrediyor. Fiyatın yükselme eğilimi göstermesi daralan kanal ihtimali güçlenecektir.

Kaynak: Tradingview

Elrond’un fiyat kırılmasında 140 dolar bandı önemli bir noktadır. Bu noktanın kırılması fiyatın yukarı ivmesini güçlendirecektir ve bu durumda varlık 184 dolara kadar yükselebilir. Öncelikli olarak bu seviyeye dikkat etmek gerekecektir. 129 dolarda destek bulan varlık eğer bu seviyenin altına düşerse fiyatın 119 dolara kadar düşmesi de muhtemel görünüyor.

TRON (TRX)

Günün erken saatlerinde 0,055 dolar seviyelerinde düşüşlerle 0,049 dolara kadar gerileyen TRX psikolojik sınırı 0,05 doların üzerine akşam saatlerinde tekrar çıkmayı başardı. 13 şubatta 0,06 dolara ulaşan varlık düşüş ivmesini bir düşüş kanalının içine hapsoldu. Varlık ayrıca hareketli ortalama verilerinde de görüldüğü gibi 50 günlük verinin altında bir değer ile listeleniyor. Bu durum TRN için düşüşün devam edebileceğini gösteriyor.

Karlılık sonrası ayı varlığının baskın olarak çıkması fiyatı aşağı yönde baskılıyor. TRX için SAR verileri de satış baskısını hissettiriyor. RSI verileri şu an için aşırı alımda seyrediyor fakat 4 saatlik grafikler düşüş eğiliminde görünüyor. Aynı şekilde CMF ve OBV verileri de taleplerde bir kısırlık olduğunu ve düşüş trendini destekler nitelikte yer alıyor.

Kaynak: Tradingview

Tron için muhtemel bir düşüş trendinin oluşması fiyatı ayı baskınlığı ile 0,022 dolarlara kadar düşürebilir. Tersine bir hareketlilik kısa vadede bu verilerle zor gibi görünüyor ancak boğa hareketinin artması fiyatı tekrar 0,055 dolar bandına çıkarabilir.

Cosmos (ATOM)

Dikkat çeken varlık Cosmos (ATOM) anlık 26,47 dolara ulaşarak kendi rekorunu tazeledi. Varlık akşam saatlerinde yaşadığı seviye sonrasında kısmi geri çekildi. ATOM yeni seviyesinden sonra haber yazılırken 24,17 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Bu seviye bir miktar daha düşüşle sonuçlanabilir.

Kaynak: Tradingview

Fiyatın yukarı yönlü hareketi 26,5 dolara dayansa da bu değer daha yükselebilirken veriler yeterli görülmüyordu. Varlık artış sırasında RSI verileri de dahil diğer veriler yükselme için yeterli olsa da ivme devamlılığı için yetersiz kaldı. RSI verileri 70 bandından aşırı alım bölgesini zorlayamamış gibi görünüyor. MACD verileri de birkaç saatlik göstergelerde negatif hareket ediyor.

Atom bir süre daha geri çekilme yaşayabilir. Bu çekilme alt destek noktaları olan 21 ve 19,9 dolara kadar gerçekleşebilir. Bu durumda satın alma fırsatı ilgili yatırımcılar için fırsat doğurabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın