Şubat 16, 2022

Elon Musk’tan Sonra Şimdi de Jeff Bezos’tan İlham Alan Meme Coin’in Fiyatı Fırladı!

Dogecoin ve Shiba Inu benzeri bir kripto para birimi olan ve Jeff Bezos’un evcil hayvanından ilham alınarak piyasaya sürülen Luna Inu (LUNAINU) piyasada yaşanan düzeltmeye rağmen yüzde 90’lık bir artış gösterdi.

Diğer köpek kripto para birimleri DOGE ve SHIB, bugün diğer kripto varlıklarıyla birlikte yatay bir fiyat performansı sergilerken Shiba Inu çakması bir kripto para birimi olan Luna Inu önemli yükselişler yaşayarak günün asıl kazananlarından oldu. Luna Inu, son 24 saatte yaklaşık yüzde 90’lık bir artış yaşadı ve yazım sırasında 0,0008307 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Jeff Bezos’un evcil hayvanı temalı meme coin’den devasa artış

Bu meme coin oldukça yeni bir kripto para birimi olsa da etkileyici bir performans sergiledi. Luna İnu, Bitcoin‘e karşı 24 saatte yüzde 88’in üzerinde artarken, Ethereum’a karşı ise son 24 saatte yüzde 86’lık bir kazanç sergiledi. Kripto para birimi böyle etkileyici bir yükseliş yaşamasına rağmen hala geçen hafta ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.004494’ten yüzde 83,88 düşmüş durumda.

Karşılaştırmamız gerekirse, Elon Musk’un favori meme coin’i olan Dogecoin aynı zaman dilimi içerisinde sadece yüzde 1,1 arttı ve yazım sırasında 0.149780 işlem görüyor. Kendisini Dogecoin katili olarak tanımlayan ve Elon Musk’ın evcil hayvanından ilham alan Shiba Inu ise son 24 saat içinde yüzde 2 artışla 0,00003093 dolara yükseldi.

Luna Inu (LUNAINU) Nedir?

Luna Inu, Binance Smart Chain (adı artık BNB Chain oldu) üzerine kurulu bir kripto para birimidir ve adını Amazon.com Inc.’in kurucusu Jeff Bezos’un köpeği Luna’dan almıştır.

Kripto para biriminin arkasındaki proje, hayırseverlik ortaklıkları ve bağışlar yoluyla dünyayı köpekler için daha iyi bir yer haline getirmeyi hedeflediğini söylüyor. Ek olarak yine projenin yol haritası, non-fungible token’lar (NFT’ler) için de belirli planlar içeriyor.

Hayranları yeni bir köpek coin ararken Luna Inu topluluğun imdadına yetişiyor

Luna Inu (LUNAINU), manşetlerde yerini alan son meme kripto para birimi oldu. Jeff Bezos’un evcil hayvanından ilham alan kripto para birimi kendisini aşağıdaki şekilde tanımlıyor:

“Luna Inu, Jeff Bezos’un da yardımıyla Lunaut (Luna-astronot) arkadaşlarını ayın ötesine götürmek ve aynı zamanda hayırseverlik [ortaklıklar] ve bağışlar yoluyla dünyayı diğer köpekler için daha iyi bir yer haline getirmek için aklında tek bir misyonla hareket ediyor! Yol haritası, NFT’ler için planların yanı sıra Amazon’un genel merkezinin dışına inşa edilecek ve yerleştirilecek devasa bir heykeli de içeriyor.”

Gittikçe kalabalıklaşan meme kripto para birimi topluluğuna katılan en son üye olan ve bazı büyük hedeflere sahip olan Luna Inu, kısa bir medya kampanyasının ardından 9 Şubat’ta piyasaya sürüldü.

Luna Inu kripto para biriminin Twitter hesabı, kendisinin popülaritesinden yararlanmak için Jeff Bezos’u etiketleyerek sık sık tweet attı. Ancak kısa süreli reklam bombardımanı istenen sonuçları vermedi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.