Mart 1, 2024

Elon Musk’tan Şok Dava: O Altcoin’in Fiyatı Değer Kaybetti

Worldcoin ya da diğer adıyla WLD token, ilgili şirket OpenAI’ya karşı bir dava haberlerinin ardından gün içerisinde değer kaybetti.

Reuters’ın bildirdiğine göre, teknoloji yatırımcısı Elon Musk, Perşembe günü bir dosyaya göre OpenAI ve CEO Sam Altman’a sözleşme ihlali nedeniyle dava açtı. Bu haberle birlikte WLD token bir saat içinde %2,2 düşerek etkilendi. Musk, 2015 yılında şirketin kurulmasına yardımcı olduğunu iddia ettiği zaman yapılan sözleşme anlaşmalarını ihlal etmekle suçladı.

Altman, Worldcoin’in yönetim kurulu üyesi ve ortak yaratıcısıdır. Tartışmalı proje, dijital bir kimlik ve token karşılığında herkesin gözlerini taramayı amaçlıyor.

Geçtiğimiz yıl, yapay zeka altcoin‘leri, daha geniş yapay zeka endüstrisinde gelişmeler olduğunda hareket etme eğilimindeydi. Şubat ayında, çip üreticisi Nvidia’nın dördüncü çeyrek kazanç tahminlerini aşması ve OpenAI’ın yeni bir metinden videoya ürününü piyasaya sürmesinin ardından birkaç yapay zeka tokenı yükselişe geçti.

Kaynak : Coindesk
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?