Aralık 10, 2022

Elon Musk’tan Korkutan Yorum: İşler Kötüye Gidecek!

Elon Musk, ABD Merkez Bankası’nın bir sonraki faiz arttırımının resesyonu tetikleyeceğini açıkladı. İşte detaylar.

Michael Saylor, Elon Musk’ın paylaşımına bir süre sonra yanıt verdi.

Ekim ayında ekonomiye ilişkin görüşlerini paylaşırken durgunluğun 2024 baharına kadar sürmesini beklediğini paylaşmıştı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz gibi ekonomistlere göre, Federal Rezerv muhtemelen önümüzdeki hafta 2022’nin son faiz artışını açıklayacak. Fed Başkanı Jerome Powell da merkez bankasının gösterge faiz oranının önümüzdeki hafta yapılacak toplantıda büyük olasılıkla daha küçük bir artışla yükseltileceğini ima etti. Nitekim faiz artışının 0,5 puan mı yoksa 0,75 puan mı olacağı belirsizliğini koruyor. ABD Merkez Bankası’nın faiz oranları 14 Aralık’ta açıklayacak.

ABD Merkez Bankası geçtiğimiz ay enflasyonu kontrol altına almak amacıyla üst üste dördüncü kez 0,75 puanlık faiz artırımı yapmıştı.

Resesyon İhtimali Var mı?

Ekonomistler, devam eden faiz artışlarının borçlanmayı caydırması sonucunda 2023 yılında bir resesyonun daha olası olduğu görüşünde. Bloomberg anketine katılan 42 ekonomist, önümüzdeki yıl resesyon olasılığının %60 olduğunu paylaştı.

Ekim ve Kasım ayları arasında ürünlerin maliyeti sadece %0,1 oranında artarken, toptan gaz fiyatları %6 oranında düştü (ABD verileri).  ABD’de temel gıda fiyatları aylık %3,3 oranında arttı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?