Elon Musk’tan Güncel Bitcoin Yorumu: Bitcoin’in Destekçisiyim!

0

Tesla CEO’su Elon Musk, 1 Şubat’ta bir Clubhouse konuşmasında, Bitcoin hakkında konuştu ve BTC’nin daha geniş bir kabul görmenin eşiğinde olduğunu söyledi.

Son günlerin en popüler sosyal ağ platformlarından olan Clubhouse, kullanıcılarına sesli sohbet odaları üzerinden etkileşim imkanı sunan bir uygulama.  Ancak yalnızca davetliler katılım sağlayabilir.

Andressen Horowitz ve diğer önde gelen yatırımcıların yer aldığı görüşmede Musk’a Bitcoin hakkındaki düşünceleri soruldu. Hatırlarsanız 29 Ocak’ta Musk, Twitter biyografisine “Bitcoin” kelimesini ekledi ve BTC’nin fiyatının 30 dakika içinde %14’ün üzerinde yükselmesine neden oldu. Bu Musk etkisinden sonra, Bitcoin yatırımcıları ve meraklıları, genel olarak Musk’tan kripto hakkında olumlu yorumlar bekliyordu. Bitcoin hakkındaki düşünceleri sorulduğunda Musk, sohbeti dinleyebilen endüstri yöneticilerine göre şunları söyledi:

“Bitcoin’in iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Bitcoin’in destekçisiyim. Bence Bitcoin geleneksel finans tarafından geniş çapta kabul görmenin eşiğinde.”

Sektör yöneticileri, Musk’ın Bitcoin hakkındaki yorumu konusunda genel olarak iyimser görüşlere sahip. Greymatter Capital’in ortağı James Todar şunları söyledi:

“Çağımızın en ileri görüşlü mucitlerinden biri Bitcoin’i kaçırdı. Şu anda Clubhouse’da Elon Musk, kendisine 2013’te bitcoin şeklinde pasta veren bir arkadaşından bahsediyor. “Partiye geç kalmasına” rağmen Elon, Bitcoin’in finans alanında kabul görmenin eşiğinde olduğunu düşünüyor.” 

10T Holdings’in ortağı Dan Tapiero da benzer bir düşünce paylaştı. Dünyanın en zengin insanının Bitcoin destekçisi olmasının “iyi hissettirdiğini” söyledi.

Önceki gelişmenin aksine Musk, baskın kripto para birimi hakkında yorum yaptıktan hemen sonra Bitcoin’in fiyatı yaklaşık %3 oranında geri çekildi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın