Şubat 1, 2021

Elon Musk’tan Güncel Bitcoin Yorumu: Bitcoin’in Destekçisiyim!


Tesla CEO’su Elon Musk, 1 Şubat’ta bir Clubhouse konuşmasında, Bitcoin hakkında konuştu ve BTC’nin daha geniş bir kabul görmenin eşiğinde olduğunu söyledi.

Son günlerin en popüler sosyal ağ platformlarından olan Clubhouse, kullanıcılarına sesli sohbet odaları üzerinden etkileşim imkanı sunan bir uygulama.  Ancak yalnızca davetliler katılım sağlayabilir.

Andressen Horowitz ve diğer önde gelen yatırımcıların yer aldığı görüşmede Musk’a Bitcoin hakkındaki düşünceleri soruldu. Hatırlarsanız 29 Ocak’ta Musk, Twitter biyografisine “Bitcoin” kelimesini ekledi ve BTC’nin fiyatının 30 dakika içinde %14’ün üzerinde yükselmesine neden oldu. Bu Musk etkisinden sonra, Bitcoin yatırımcıları ve meraklıları, genel olarak Musk’tan kripto hakkında olumlu yorumlar bekliyordu. Bitcoin hakkındaki düşünceleri sorulduğunda Musk, sohbeti dinleyebilen endüstri yöneticilerine göre şunları söyledi:

“Bitcoin’in iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Bitcoin’in destekçisiyim. Bence Bitcoin geleneksel finans tarafından geniş çapta kabul görmenin eşiğinde.”

Sektör yöneticileri, Musk’ın Bitcoin hakkındaki yorumu konusunda genel olarak iyimser görüşlere sahip. Greymatter Capital’in ortağı James Todar şunları söyledi:

“Çağımızın en ileri görüşlü mucitlerinden biri Bitcoin’i kaçırdı. Şu anda Clubhouse’da Elon Musk, kendisine 2013’te bitcoin şeklinde pasta veren bir arkadaşından bahsediyor. “Partiye geç kalmasına” rağmen Elon, Bitcoin’in finans alanında kabul görmenin eşiğinde olduğunu düşünüyor.” 

10T Holdings’in ortağı Dan Tapiero da benzer bir düşünce paylaştı. Dünyanın en zengin insanının Bitcoin destekçisi olmasının “iyi hissettirdiğini” söyledi.

Önceki gelişmenin aksine Musk, baskın kripto para birimi hakkında yorum yaptıktan hemen sonra Bitcoin’in fiyatı yaklaşık %3 oranında geri çekildi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?