Elon Musk’tan Dogecoin Sorusu: Tesla’nın DOGE’u Kabul Etmesini İstiyor Musunuz?

Elon Musk, takipçilerine Tesla’nın sınıfının en iyisi arabaları için Dogecoin’i ödeme aracı olarak kabul edip etmemesi gerektiğini sordu.

Tesla CEO’su Elon Musk, DOGE’un büyük bir hayranı ve bu cumartesi gerçekleşen SNL programında şaka token’ından çokça bahsetti. Bu gelişmenin arından, hafta sonu DOGE sert bir düşüş yaşadı. Ancak daha sonra bu diğer şirket SpaceX, Doge-1 adlı bir roketi aya göndereceğini duyurdu. Sonrasında ise Doge fiyatı biraz toparlandı.

Güncel bir gelişme olarak ise Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’da “Tesla’nın Doge’yi kabul etmesini istiyor musun?” sorusuyla birlikTe bir anket yayınladı. Anketin yayınlanmasının üzerinden bir saat geçmeden 713.363 oy kullanıldı.

Tesla, halihazırda ABD’deki araçları için zaten Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul ediyor. Şirket ayrıca bu kapasiteyi bu yılın sonlarında ABD dışında genişletmeyi planlıyor. Şirketin kabul edeceği bir sonraki kripto para Dogecoin mi olacak merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.