Elon Musk’tan Bitcoin Açıklaması

0
571

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk geçtiğimiz günlerde Third Row Tesla’nın yayınına katıldı. Programın bir noktasında Musk’tan, biraz sık tweet attığı bilinen bir konu olan Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkındaki düşünceleri istendi.

Finansal teknolojiyle ilgili genel düşünceleri açısından Musk, “Bitcoin hakkında net bir tarafım yok açıkçası.” dedi. Daha sonra Musk’tan, Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin whitepaper’ını ilk kez okuduktan sonra nasıl hissettiğini paylaşması istendi, Tesla CEO’su “Oldukça zeki olduğunu düşündüm.” şeklinde yanıt verdi. Ardından Musk, kripto paraların kullanımıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu söyleyeceklerim genelde kripto para destekçilerini kızdırıyor ama bazı işlemler yasal sınırların dışında kalıyor. Elbette bu yasal sınırlar ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Normalde bu (yasa dışı) işlemlerde nakit para kullanılır. Ama bu yasa dışı işlemlerin yapılabilmesi için nakit paranın yasal işlemlerde de kullanılabilmesi gerekiyor. Dolayısıyla yasal-illegal işlemler arasında bir köprüye ihtiyacınız var. Bu noktada kripto paralar devreye giriyor.”

Bitcoin konusundaki son yorumunda Musk, kriptoya bir tür ahlaki itirazının olmadığını açıkladı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın