Ocak 31, 2024

Elon Musk’la İlişkilendirilen Bu Meme Coin %58 Çakıldı: İşte Nedeni!


Meme coin TROLL, son dönemde oldukça belirgin bir düşüş yaşayarak değerinde %58’lik bir azalmaya tanıklık etti. Bu çöküşün arkasındaki temel nedenler arasında, büyük ölçekli işlemler ve önemli hissedarların TROLL tokenlarını elden çıkarması bulunmaktadır.

TROLL spekülatif bir meme coin olduğu için büyük çaplı işlemlerin merkezinde yer almayı başardı. Örneğin, 0xa7a0 cüzdan adresi ile tanımlanan bir yatırımcı, dijital varlığın en büyük sahiplerinden biri olma statüsünü koruyarak trilyonlarca TROLL tokenını beş ayrı işlemde satın alarak dikkat çekti. Yatırımcı, önemli getiri sağlayacağı umuduyla geniş bir varlık yelpazesi satın almış ve bu doğrultuda bir yatırım stratejisi benimsemiş gibi görünüyor.

Bunun tersine, 0x97b8 adresiyle bilinen başka bir yatırımcı, TROLL’e altı ay önce yatırım yapma kararı alarak önemli bir getiri elde etti. Bu strateji, yatırımcının portföyünü yaklaşık 1,2 milyon dolar seviyesine çıkarmasına olanak sağladı ve TROLL’deki son çöküş sırasında kar elde etmeyi başardı. Bu durum, aynı varlığa yatırım yapan farklı yatırımcıların aldıkları risk ve uyguladıkları stratejiler arasındaki çeşitliliği gösteriyor.

Bu varlıkların etkileyici değerine rağmen, TROLL’ün zayıf likiditesinden dolayı gerçekler can sıkıcı olabilir. Bu yatırımcıların, token’ın daha fazla düşüşüne neden olmadan belirtilen değerlerinin yarısını bile nakde çevirebilmeleri son derece ihtimal dışıdır.

TROLL’un piyasa fiyatındaki bu önemli düşüş, özellikle büyük hesap sahiplerinin ellerindeki TROLL tokenlarını büyük miktarlarda satmalarının etkisiyle gerçekleşti.

Ayrıca belirtmekte fayda var; Elon Musk bir zamanlar X’te (eski adıyla Twitter) “Baş Trol Görevlisi” olduğu konusunda şaka yapmış olsa da, meme coin TROLL ile bir bağlantısı yok. Musk hiçbir zaman TROLL’ü destekler nitelikte bir paylaşım yapmadı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?