Şubat 3, 2024

Elon Musk’ın Yapay Zekasından Ethereum için %180’lik Dev Ralli Tahmini: İşte Hedef Tarih!

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, Web3 ile merkezi olmayan finans (DeFi) alanında lider konumunda yer alıyor. 2023’te neredeyse %100 artış gösteren ETH, yatırımcılarına 2024’te de iyimser bir görünüm sunmak istiyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Elon Musk tarafından kurulan ve X ile doğrudan bağlantısı olan Grok AI, ETH fiyatının 2024 yılının sonunda 4000-5000 dolar aralığında olmasını bekliyor. AI, 2024 yılında en yüksek değerin 6500 dolar olabileceğini belirtirken, 2500 dolarlık bir dip seviye öneriyor.

Yapay zeka tahmini son derece yükselişte çünkü ETH şu anda basın saatine göre 2.306 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, Grok hala yanlış veriler üzerinden analiz yapıyor çünkü piyasa zaten minimumun altındadır. Yapay zekaya bu detayı belirten analistler farklı bir cevap aldı.

2024 sonu için Ethereum fiyat tahminimiz, başarılı Şangay yükseltmesi, Proof-of-Stake’e geçiş ve Ethereum ETF’leri için potansiyel gibi çeşitli faktörleri dikkate almaktadır. Ethereum ekosisteminin büyümesinin yanı sıra Dencun Yükseltmesinin etkisi de dikkate alınmaktadır. Öngörülen minimum 2.300 dolar, maksimum 6.500 dolar ve ortalama 4.000 dolarlık fiyat ile Ethereum, 2024 yılında önemli kazançlar elde etme potansiyeline sahip olmaya devam ediyor.

Grok, zaman zaman eski verileri kullanıyor olsa da Ethereum fiyat tahmininde daha güncel gelişmeleri ve olası potansiyelleri ele almış gibi görünüyor. Yapay zekanın tahmininin tutması yıllık bazda ortalama %74 fiyat artışı anlamına geliyor. Ancak maksimum fiyat tahminine ulaşmak %180 gibi yüksek bir oranı temsil ediyor.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?