Ocak 18, 2024

Elon Musk’ın Yapay Zekasından 2024 Sonu İçin Bitcoin Tahmini Geldi: İşte Beklenen Seviyeler!

Grok Elon Musk ‘a ait bir X iştiraki olan xAI tarafından geliştirilen bir yapay zeka modelidir.

Elon Musk’ın yapay zekası, daha “açık fikirli” bir model olduğu için kendisini diğer modellerden ayırıyor. İlginç bir şekilde Grok daha önce Musk’ın sosyal platformundaki ödemeler için kullanılmak üzere bir kripto para birimi seçmişti.

Finbold, 2024 yılı sonu için Bitcoin‘in (BTC) fiyatına ilişkin içgörüler için xAI’ye başvurdu.

Yapay zeka, yükseliş görünümünde Bitcoin‘in 85.000 ila 100.000 dolar arasında işlem göreceğini tahmin etti.

Grok’un 2024’te Bitcoin’in İçin Tahminleri

Grok 2024 sonu Bitcoin tahmini

Grok’un Bitcoin’e İlişkin Yükseliş Görüşü

Bitcoin spot ETF’sinin yakın zamanda onaylanması ve Nisan 2024’te blok sübvansiyonunun yarıya indirilmesi göz önüne alındığında, Bitcoin önemli bir yükseliş ivmesi yakalayabilir. ETF onayı kurumsal benimsemenin artmasına yol açarsa ve blok sübvansiyonunun yarıya indirilmesi yeni Bitcoin yaratma oranını düşürürse, bu bir arz sıkışıklığı yaratarak fiyatı yükseltebilir. Buna ek olarak, kripto paraların artan genel kabulü de Bitcoin’in fiyat artışına katkıda bulunabilir.

Bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda, Bitcoin için 2024 yılı sonuna kadar 85.000 ila 100.000 dolar aralığında bir fiyat tahmini yapılabilir.

şeklinde belirtti Grok.

Grok’un Bitcoin İçin Aşağı Yönlü Fiyat Tahmini

Diğer taraftan, Bitcoin’in fiyatı düzenleyici belirsizlikten ya da küresel ekonomik yavaşlamadan olumsuz etkilenebilir. Hükümetler kripto para birimlerine daha sıkı düzenlemeler getirirse ya da küresel ekonomi durgunluğa girerse, bu durum yatırımcı duyarlılığını azaltabilir ve Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde satışa yol açabilir.

Bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda, 2024 yılı sonuna kadar Bitcoin için aşağı yönlü bir fiyat tahmini 30.000 ila 40.000 dolar aralığında olacaktır.

Şeklinde bielirtti Grok.

Sonuç Olarak

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere özetle, Grok’un en yüksek tahminine doğru bir boğa koşusu, 42.420 dolarlık mevcut fiyatlardan %135 kazançla sonuçlanacaktır. Bitcoin'in fiyat haraketleri

Ancak, yapay zeka hata yapmaya meyillidir ve yatırımcıların temkinli olması gerekir. Örneğin BTC, Bitcoin spot ETF’lerinin işlem görmeye başladığı ilk günden bu yana değerinin %10’una yakınını kaybetti. Sadece bu bile Grok’un bahsettiği olumlu etkiler hakkında soru işaretleri yaratmaktadır.

Her şeye rağmen rağmen kripto para birimleri oldukça öngörülemez olmaya devam ediyor.

Kaynak : finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?