Mart 5, 2024

Elon Musk’ın Yapay Zekası Boğa Piyasası için 3 Altcoin Tercihini Açıkladı

Bitcoin (BTC), 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, kripto piyasası 2,52 trilyon dolarlık bir kapitalizasyona ulaştı. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Grok AI mevcut boğa piyasasında dikkat çeken altcoin fiyatları için yorumda bulundu.

Tarihsel olarak, Bitcoin pozitif rallileri ateşleyerek diğer kripto paraların “altcoin sezonu” olarak adlandırılan dönemde izlediği bir döngü yaşanmıştır. Bu döngü 2017’den bu yana birkaç kez tekrarlanmıştır ve eğer devam ederse tekrar başlayabilir.

Grok AI, piyasa bilgilerinin toplanması ve birleştirilmesinde değerli bir rol oynayarak benzersiz içgörüler sunmakta. Ayrıca, finans piyasasındaki duygulara gerçek zamanlı erişim sağlayarak yatırımcılara yardımcı olabilir.

Ethereum (ETH)

İlk olarak, Grok AI, boğa piyasasında gezinmek için Ethereum’u (ETH) seçti. Ethereum, Bitcoin’in geri çekilmesi sırasında güçlü bir fiyat esnekliği göstererek şu anda 3.700 doların üzerinde işlem görüyor.

“Ethereum, piyasa değerine göre en büyük altcoin’dir ve sektördeki lider akıllı sözleşme platformu olarak güçlü bir değer önerisine sahiptir. Ethereum, 2022’de başarılı bir geçişle çok daha enerji verimli hale geldi ve yaklaşan sharding yükseltmesiyle ölçeklenebilir hale geldi. Ethereum’un merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki hakimiyeti ve güçlü geliştirici topluluğu, onu boğa piyasasından yararlanmak isteyen yatırımcılar için en iyi seçenek haline getiriyor.”

Chainlink (LINK)

İkinci olarak, Grok, 20 doların biraz üzerinde işlem gören ve Oracle blok zinciri olarak benzersiz değer önerisi sunan Chainlink’i (LINK) altcoin’i seçti.

“Chainlink, akıllı sözleşmelerin dışsal verilere güvenli erişimini sağlayan merkezi olmayan bir oracle ağıdır. DeFi ve dApp ekosistemlerinin büyümesiyle, güvenilir ve güvenli dışsal verilere olan ihtiyaç artacaktır. Chainlink’in güçlü ortaklıkları ve sektör genelinde benimsenmesi, onu 2024 boğa piyasasında önemli büyüme potansiyeline sahip değerli bir altcoin haline getiriyor.”

Filecoin (FIL)

Son olarak, Grok, düşük sermayeli bir bahis olarak Filecoin’i (FIL) seçti. Altcoin, yazı yazıldığı sırada 10 doların hemen altında işlem görüyor.

“Filecoin, kullanıcıların kullanılmayan depolama alanlarını açık bir piyasada alıp satmalarını sağlayan merkezi olmayan bir depolama ağıdır. Merkezi olmayan depolama çözümlerine yönelik artan talep ve Web3 uygulamalarının büyümesiyle birlikte, Filecoin yatırımcılar için güçlü bir değer önerisine sahiptir. Proje güçlü bir geliştirme ekibine sahip ve şimdiden kripto topluluğundan önemli bir ilgi gördü. Filecoin, 2024 boğa piyasasında önemli bir büyüme potansiyeline sahip düşük sermayeli bir altcoin olarak öne çıkıyor.”

Ancak, Grok gibi yapay zeka modelleri mükemmel değildir ve hata yapabilir veya gerçek dışı bilgilerle yanıltıcı olabilir. Yatırımcılar, Grok’un tavsiyelerini dikkatle değerlendirmeli ve bu bilgileri yatırım kararlarını alırken tek bir faktör olarak değil, durum tespitinin bir parçası olarak kullanmalıdır. Kripto para birimlerine yatırım yapmak riskli ve belirsizdir ve büyük dalgalanmalara ve temel değişikliklere açıktır.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?