Elon Musk’ın Twitter Paylaşımları, Bu Altcoin’leri Harekete Geçirdi!

0
310

Yakın tarihli bir Twitter paylaşımında, dünyanın en zengin insanı olarak bilinen Elon Musk, favori kripto parası Dogecoin’den bahsetti ve DOJO – DOJO adlı Tesla süper bilgisayarına atıfta bulundu. Ayrıca Twitter biyografisinde “meta fork” etiketini de ekleyerek Musk’ın forked coin’lerin destekçisi olabileceği yönünde spekülasyonlar yarattı. Bu konuda özellikle BCH ve ETC gündeme geldi. Detaylar haberimizde.

Elon Musk ilk olarak, “Dojo 4 Doge” şeklinde bir paylaşım yaptı. DOJO’nun bir Tesla Süper bilgisayarı olduğunu belirtmekte fayda var. Kelime aslında Japon dövüş sanatları için bir okul veya eğitim tesisi anlamına geliyor.

Musk DOJO’dan ilk olarak Nisan 2019’da bahsetti ve o zamandan beri ne Tesla CEO’su ne de başka bir kimse onun hakkında çok fazla konuşmadı. Bunun yanında yakın tarihli bir Reddit gönderisinin yazarı, Musk’ın DOJO ve DOGE’dan bahsettiğine inanıyor kripto para bu Tesla süper bilgisayarına güç sağlamak için kullanılabilir. Yine de bunun sadece bir spekülasyon olduğunu belirtmekte fayda var.

Ek olarak Musk, Dogecoin hakkında paylaşım yaparak DOGE’un değerini neredeyse yüzde yedi artırdı.

Diğer bir gelişme olarak Elon Musk, Twitter profil resmini bir çatal resmi olarak değiştirdi ve biyografisine “meta fork” yazdı. Ayrıca Bitcoin hakkında bir video yayınladı ve “kripto para birimi açıklandı” diyerek yorum yaptı. Gazeteci Colin Wu, bunun Tesla şefinin forked coin’leri desteklediği anlamına gelebileceğini varsaydı ve Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum Classic (ETC) fiyatının bundan sonra yükseldiğini belirtti.

CoinMarketCap tarafından paylaşılan verilere göre, yazı yazılırken BCH 689 dolar’dan işlem görüyor (+1.91) ve ETH 15.23 dolar’dan (+0.06) işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın