Eylül 15, 2023

Elon Musk’ın Tweet’i Ön Satışı Uçurdu! Wall Street Memes’e Listeleme Öncesi Yoğun İlgi


Son güncellenme : 16.09.2023 - 12:04

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

Wall Street Memes (WSM) ön satışının bitimine günler kala hızla tükeniyor. Bunda, kendini “Dogefather” olarak adlandıran milyarder iş insanı Elon Musk’un da etkisi olabilir. Musk, Wall Street Memes’in Twitter’daki proje hesabına birkaç defa yanıt vermişti.  Çoğu kripto yatırımcısı bunu, Musk’un Wall Street Memes satın almak için açık bir desteği olarak yorumladı. Bazı söylentilere göre Musk, WSM projesine aşık olmuş gibi görünüyor.

Çok uzun zaman önce, Elon Musk tarafından atılan tweetler, Dogecoin ve Shiba Inu gibi tokenleri göklere çıkararak büyük bir fiyat patlamasına neden oldu. Şimdi bu tartışmalı iş insanı, muazzam nüfuzunu kullanarak WSM coinini etkileyebilir.

Musk’un Attığı WSM Tweetleri

Musk, ABD Merkez Bankası’nın Covid salgınının başlamasının ardından para basma çılgınlığıyla ilgili şaka yapan popüler bir memeye yanıt verdi.

Ayrıca Musk, Jim Cramer’in hisse senedi seçme konusundaki zayıf yeteneğini eleştirdiği bir Wall Street Memes videosu da buldu. Bu tweeti de gülen bir emojiyle yanıtladı.

Musk, Wall Street Memes hesabıyla şimdiye kadar 3 kez etkileşime girdi. WSM’nin ortaya koymaya devam ettiği meme’lerin kalitesi göz önüne alındığında, bunların son olmayacağı muhtemel görünüyor.

WSM’nin, Elon Musk’un küresel şöhretinden ve meme coin topluluğu üzerindeki etkisinden faydalanan en son proje olduğunu söyleyebiliriz. Ama gerçek şu ki proje kendi ayakları üzerinde durabilir. Gelin projenin ne olduğunu daha yakından inceleyelim.

Wall Street Memes (WSM) Nedir ?

Eğlenceye ve dostluğa dayalı gerçek bir topluluk oluşturmak, Musk gibi birçoklarının dikkatini çekmede daha iyi sonuç veriyor gibi görünüyor. Eğer bir sosyal medya kullanıcısıysanız, muhtemelen bir noktada Wall Street Memes ile karşılaşmışsınızdır. 1 milyondan fazla küresel topluluğa sahip Wall Street Memes topluluğu, 2021’in başlarında, ilk NFT koleksiyonunu sadece 32 dakika içinde sattı.

Meme coin, 2023 yılının en önemli trendlerinden biri olarak ortaya çıktı. Ancak WSM, haklı nedenlerle kripto dünyasında  büyük bir heyecan yarattı. WSM’nin piyasadaki diğer tüm meme paralarından daha etkili performans göstermesini sağlayan şey, projenin arkasındaki felsefe. Kökleri, 2021’deki GameStop skandalına ve tüm Wall Street düzenine karşı çıkan Wall Street Bets topluluğuna kadar uzanıyor.

Projenin en büyük varlıklarından biri komik ve düşündüren meme’ler oluşturma yeteneği. Wall Street Memes, meme yaratıcıları ve koleksiyoncuları arasındaki işlemleri kolaylaştırmak için akıllı sözleşmelerden faydalanarak çalışıyor. Platforma üye olan herkes kendi meme’lerini oluşturabilir. Bir meme yaratıcısı platformda meme oluşturduğunda, fiyat, son tarih ve işin kapsamı gibi satış koşullarını belirleyen akıllı bir sözleşme oluşturuyor. Koleksiyoncu, sözleşmenin şartlarını kabul ederse akıllı sözleşmeye WSM cinsinden bir ödeme yapıyor.

Wall Street Memes’in Takdir Toplayan Ön Satışı

Wall Street Memes’in ön satışı 26 Mayıs’ta başladı ve neredeyse anında hit oldu. Yatırımcılar, Wall Street Memes token satın almak için adeta sıraya girdi. Sonuç olarak WSM ilk gününde 250 bin dolar topladı ve lansmandan sadece 48 saat sonra 500 bin dolara ulaştı. Bu, Wall Street Memes’i yılın en başarılı ICO’larından biri olarak değerlendirilmesini sağladı. Şu ana kadar 25 milyondan fazla  fon toplayan projenin asıl hedefi ise 30 milyona ulaşmak.

Meme projeleri genelde, ön satışlarından 50 bin ile 2 milyon dolar arasında bir gelir elde etmeyi hedefler. Ancak Wall Street Memes, ön satış sırasında iki ay gibi kısa bir sürede 25 milyon doların üzerinde para topladı; bu da, dikkate değer bir başarı olarak yorumlandı.

WSM’den 50 Bin Dolarlık Airdrop

Proje, erken Wall Street Memes yatırımcılarını düşünmeyi ihmal etmiyor. WSM token sahipleri, Wall Street Memes’in düzenlediği yarışmaya katılabilir ve 50 bin dolar değerindeki WSM tokenlerini kazanma şansına sahip olabilir.

Wall Street Memes token satın almak yarışmaya katılmak için gerekli. Wall Street Memes Airdrop sayfasından yarışmaya katılımlar devam ediyor. Yarışma için, Twitter’da @wallstmemes’i takip etmek, web sitelerini ve Instagram sayfalarını ziyaret etmek, Telegram gruplarına ve Discord sunucusuna katılmak gibi bazı görevleri de yerine getirmek gerekiyor.

WSM Borsa Listelemeleri Çok Yakında Başlıyor

WSM’nin kripto borsalarında görünmeye başlaması çok uzun sürmeyecek. WSM ilk borsa listelemesini 27 Eylül’de yapacağını duyurdu. Türk kullanıcılarının da yoğun olarak işlem yaptığı ve dünyaca tanınan borsalarda listeleneceği haberleri gelmeye başladı. WSM ‘nin listeleneceği borsalar Bidget, Mexc ve OKX olarak tahmin ediliyor fakat henüz ekipten gelen resmi bir açıklama yok.

WSM ön satışı 25 Eylül’de bitecek. Bu sebepleWall Street Memes token satın almak isteyen yatırımcıların tokeni düşük fiyatlardan almak için son şansları. 1 1 WSM,  0.0337 dolar olarak fiyatlandırılıyor. WSM tokeni satın almak için ETH, BNB veya USDT (ERC-20 veya BEP-20) ile Ethereum blok zinciri veya Binance Akıllı Zinciri kullanmak gerekiyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

Kaynak : Finixio
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?