Elon Musk’ın Tweeti Dogecoin’in Piyasa Değerinin Artmasını Sağladı

0

Piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi olan Dogecoin, Elon Musk’ın tweet’inden sonraki bir saat içinde 0.2862 dolardan 0.3437 dolara yükselerek %20’lik bir artış kaydetti. Bitcoin sahibi olmasına rağmen zaman zaman Dogecoin’i desteklemesiyle bilinen Musk, SNL’ye katılmasıyla ilgili hayranlarını bilgilendirirken yine iş üstündeydi. Musk, klasik film serisi olan Godfather ile kelime oyunu yaparak: “The Dogefather, SNL May 8” şeklinde tweet attı.

Tesla CEO’su Elon Musk’un favori kripto para birimi Dogecoin’in çok beklenen “Saturday Night Live” çıkışının bir parçası olup olmayacağına dair herhangi bir şüpheniz varsa, bu şüpheler ortadan kalktı.

Musk’ın ev sahipliği geçen hafta onaylandı. Pop şarkıcısı Miley Cyrus, Tesla CEO’suna müzikal konuk olarak katılacak.

Bu tweet’in hemen ardından DOGE’un fiyatı yükselmeye başladı ve yazım sırasında  0.3266 dolardan işlem görüyor.

Eksantrik milyarder Elon Musk’ın kendisine “The Dogefather” olarak nitelendirdiği bugünkü tweet’inin ardından, Messari’nin kıdemli araştırma analisti Mira Christanto; şaka coin’in piyasa değerinde 3 milyar dolardan fazla bir yükseliş yaşadığına işaret eden bir tweet yayınladı. Dogecoin’in piyasa değeri yazım sırasında 42 milyar dolara kadar yükseldi.

Daha önce de bildirdiğimiz üzere, başka bir Dogecoin destekleyicisi olan milyarder yatırımcı  Mark Cuban dün DOGE’un herhangi bir piyango biletinden daha iyi olduğunu iddia etmiş, DOGE’un kripto hakkında bilgi edinmenin iyi bir yolu olduğundan ve oğlunun da Dogecoin sahibi olduğundan bahsetmişti. DOGE’un piyasa değerindeki artışta Cuban’ın bu yorumlarının etkisi olup olmadığı ise bilinmiyor.

İlgili Haber  Milyarder Mark Cuban: Dogecoin (DOGE) Herhangi Bir Piyango Biletinden Daha İyi

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın