Ocak 6, 2020

Elon Musk’ın Tesla’sı ve Bitcoin İkiz Gibi Davranıyor

Musk’ın elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın hisseleri, şirketin 4. çeyrek için satış tahminlerini geçmesinin ardından artış gösterdi. Teslim edilen 360.000 otomobil beklentileri tahmini 7.000 adet aştı. Bu tür patlayıcı büyüme, Musk’ın fırtınanın en kötüsünü atlattığını kanıtlıyor.

Tesla Önce Yükseldi Sonra Düştü

Geri dönüş, Musk’un gazetecilere sadece sekiz ay önce şirketinin iflas edeceğini söylemesinden sonra dikkat çekicidir. Görünüşe göre, Model 3’ün piyasaya sürülmesi ve satışı, diğer girişimlerdeki kayıpları kapatıyor.

Şirket 19.000 adet üst seviye Model X ve Model S araç sattı. Her iki araba da 100.000 Dolar’dan fazla fiyata satılıyor. Ancak, genellikle düşük satış rakamları sunuyor. Daha uygun fiyatlı Model 3 satışları ise 92.500 adet. İlkbaharda iflasın eşiğine gelen şirketin hisseleri şu anda %3’ten fazla arttı.

Şu an sadece on yaşında olan şirket, Bitcoin ile ortak hareket ediyor. Benzer bir başlangıç ​​tarihine sahip olmak, bu korelasyonların sadece birisi.

Bitcoin ve Tesla İkiz mi?

Bitcoin Ve Tesla oldukça yeniler ve yatırımcıları da büyük çoğunlukta sabırsız, hırslı ve geçler.

Öyleyse, fiyatların Bitcoin’in yükselişini ve düşüşünü nispeten yakın bir şekilde izlemesi şaşırtıcı değil. Tesla’nın olumsuz haber başlıkları yaptığı ilkbaharda Bitcoin, 2019 rallisi için buhar kaybetmeye başladı. Ancak, Tesla’nın satışları artmaya başladığında, Bitcoin davayı izledi. Görünüşe göre ikiz gibi davranıyorlar.

Elon Musk açıkça mükemmel bir iş adamı. Daha önce Bitcoin’i onaylaması, kripto para birimi topluluğuna iyi bir mesajdı. Musk başladığı yörüngede devam ederse, Bitcoin ve Tesla mükemmel bir 2020 görebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.