Aralık 19, 2022

Elon Musk’ın Paylaşımı Olay Oldu: Dogecoin Düşüyor!

Dogecoin (DOGE) fiyatı, Elon Musk’tan gelen haberler karşısında hassas olmaya başladı. Musk’ın Twitter’da başlattığı son anket ise fiyatta düşüşü tetikledi. İşte detaylar.

Dogecoin fiyatı, Pazartesi milyarder Elon Musk’ın Twitter kullanıcılarına, Twitter’ın başkanlığından istifa etmesi gerekip gerekmediğini sormasının ardından değer kaybetti.

DOGE, son 24 saat içinde %2,2 düştü. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Bitcoin’in fiyatı aynı süre zarfında yalnızca %0,6 oranında düştü.

Popüler meme coin, Elon Musk’ın tweet ve yorumlarına karşı son derece hassas olmaya devam ediyor. Nitekim bir süredir olumlu haberlere pek tepki vermese de olumsuz haberler hızlı bir şekilde etki etmeye devam ediyor.

Dogecoin’e olan yakınlığıyla bilinenen Elon Musk, meme coin’e olan desteğini sık sık dile getiriyor. Kendini DOGE FATHER olarak tanımlayan Musk, DOGE sahibi olduğu da biliniyor.

Dogecoin, 2022’nin neredeyse tamamında düşük performans gösterdikten sonra, Musk’ın Twitter’ı satın almasını takiben ralli kaydetti. Bununla birlikte, sosyal medya platformunun kripto para cüzdanlarına entegre etme planını iptal etmesi, fiyatta düşüşü tetikledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Elon Musk’ın Twitter macerası oldukça hareketli geçti. Aldığı kararlar, iptal ettiği projeler ve çalışanlarla arasındaki gerilim gündemde sık sık yer aldı. Musk ise kullanıcıların istemesi halinde istifa edeceğini belirterek, adeta rest çekti. Anketlerde evet oyu ağırlıktayken, sonucun ne olacağı belirsiz.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.