Şubat 2, 2024

Elon Musk’ın Paylaşımı Gündem Oldu: Yine Bu Meme Coin’e Gönderme Yaptı, İşte Topluluğun Tepkisi!


Son güncellenme : 02.02.2024 - 17:55

Elon Musk, sosyal medyadaki takipçi ordusunun dikkatini bir kez daha çekmeyi  başardı. Ünlü milyarder bu kez tweetinde, Dogecoin ile ilişkili en sevdiği figür olan “420 “den bahsetti. Geçmişte Musk bu rakamı tweetlerinde birçok kez kullanmıştı. Sonuç olarak da X takipçilerinden esprili ve coşkulu tepkiler almıştı.

Topluluktan Musk’ın Yeni 420 Tweet’ine Yanıtlar Geldi

420, 2o Nisan’a atıfta bulunuyor ve bölgedeki bazı etkinliklere atıfta bulunuyor. Ek olarak DOGE hayranları da son birkaç yıldır bu günü “Doge günü” olarak ilan etti.

Ayrıca Musk’un 69 rakamını da kullanmayı seviyor. 2020’deki tweet’ine göre “420’den 69 gün sonra” – 28 Haziran’da doğduğu için sıcak ve komik çağrışımlar uyandırıyor.

Dolayısıyla 69, Musk’ın Twitter paylaşımlarında atıfta bulunmayı komik bulduğu bir başka rakam. Geçen yılın başında Musk, 2018 yılında SEC tarafından başlatılan “420 Tesla davasında” kazanmayı başarmıştı.

Elon Musk, Tesla’yı 420 dolardan özel sektöre aldığını ve finansman sağladığını tweetledi. Düzenleyici kurum onu ABD menkul kıymetler yasasını ihlal etmekle suçladı ve Musk’a dava açtı. Ripple CTO’su, Musk’ı mahkemedeki zaferinden dolayı tebrik ediyormuş gibi XRP’yi içine koyarak benzer bir şaka yayınladı.

Musk bu kez X sosyal medya platformuyla ilgili “420 milyon mobil arama sonucu” hakkında bir tweet paylaştı. Milyarder tweet’ine “sevinç gözyaşlarıyla dolu bir yüz” emojisiyle eşlik etti. Musk’ın çok sayıda takipçisi ipucunu anladı. Bu nedenle de şakayı destekleyecek şekilde yanıtlar geldi.

Bunlara ek olarak bu hafta başında Musk, en son kurduğu şirketlerden biri olan Neuralink’in “Telepati” adlı ilk ürününü piyasaya sürdüğünü paylaştı. Musk’a göre, insanın beynine yerleştirilen bu mikroçip, kişinin düşünerek bilgisayarını ve akıllı telefonunu istisnai olarak kontrol etmesini sağlıyor. Bu sayede etraftaki neredeyse tüm diğer cihazları kontrol edebiliyor. Çip bir hastanın beynine yerleştirildi. Musk’a göre hastanın durumu iyiye gidiyor.

Kripto para borsası PrimeXBT komisyon indirimli ve hoş geldin hediyeli hesap açmak için tıklayın.

Kaynak : u.today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?