Ekim 31, 2022

Elon Musk’ın Twitter Hamlesi Bu Coin’leri Uçurabilir!

Elon Musk’ın Twitter ‘ı satın almasıyla birlikte sosyal medya devinin ‘kripto ödemelerini’ kabul edeceği iddiaları de arttı. Sön konusu Elon Musk olunca bu türden bir hamlenin gelmesi pek de şaşırtıcı olmayacaktır.

Basında yer alan iddialara göre Twitter farklı abonelik sistemlerini denemek istiyor. Bu abonelik sistemlerinin aylık ödemeye tabi olması kesin. Ödemeler için çeşitli ödeme araçları arasında kripto paraların da olması mümkün.

Twitter Kripto Paraları Kabul Edecek mi?

Elon Musk’ın Twitter’ın başına geçmesiyle birlikte spekülasyonlar dolaşmaya başladı. Bunlar arasında en güçlü olan iddia ise ‘ücretli Twitter aboneliği’ oldu. Kullanıcıların büyük kısmı bu türden bir aboneliğe karşı çıkıyor. Ancak, bu abonelik sisteminin oyun değiştirici bir özellik olarak ‘içerik yönetim problemini’ çözeceğine inananlar da var.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Twitter’ın devralınmasından önce Musk, platformdaki trolleri, spam hesaplarını ve botları ortadan kaldırma ihtiyacı konusunda oldukça istekliydi. Hatta Musk geçtiğimiz günlerde Twitter’ın daha güvenilir bir platform olmasını istediğini yinelemişti.

Elon Musk Twitter'ı satın aldı

Twitter’ın kripto kabul etmesi başta Binance’in stabilcoin’i BUSD olmak üzere birçok varlığı güçlendirme ihtimali taşıyor. Diğer iki varlığın Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin (BTC) olma ihtimali yüksek.

Elon Musk’ın Dogecoin‘e (DOGE) desteği ise büyük bir avantaj sağlayacaktır. Ölçeği ve etkisi sayesinde Bitcoin (BTC) de listeye dahil olacaktır. Tesla, şimdiden DOGE ile Tesla ürünlerinde belirli satın alımlara izin veriyor.

Bu kripto para birimlerinin yanı sıra Twitter, projelerin popülerliğini göz önünde bulundurarak Ethereum (ETH) ve Shiba Inu (SHIB) eklemeyi de düşünebilir.

Sonuç olarak sosyal medya devinden gelecek bir duyuru bu coin’lerin fiyatında olumlu bir etki yaratabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?