Elon Musk’ın Twitter Hamlesi Bu Coin’leri Uçurabilir!

0
Elon Musk'ın Twitter Hamlesi Bu Coin'leri Uçurabilir!

Elon Musk’ın Twitter ‘ı satın almasıyla birlikte sosyal medya devinin ‘kripto ödemelerini’ kabul edeceği iddiaları de arttı. Sön konusu Elon Musk olunca bu türden bir hamlenin gelmesi pek de şaşırtıcı olmayacaktır.

Basında yer alan iddialara göre Twitter farklı abonelik sistemlerini denemek istiyor. Bu abonelik sistemlerinin aylık ödemeye tabi olması kesin. Ödemeler için çeşitli ödeme araçları arasında kripto paraların da olması mümkün.

Twitter Kripto Paraları Kabul Edecek mi?

Elon Musk’ın Twitter’ın başına geçmesiyle birlikte spekülasyonlar dolaşmaya başladı. Bunlar arasında en güçlü olan iddia ise ‘ücretli Twitter aboneliği’ oldu. Kullanıcıların büyük kısmı bu türden bir aboneliğe karşı çıkıyor. Ancak, bu abonelik sisteminin oyun değiştirici bir özellik olarak ‘içerik yönetim problemini’ çözeceğine inananlar da var.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Twitter’ın devralınmasından önce Musk, platformdaki trolleri, spam hesaplarını ve botları ortadan kaldırma ihtiyacı konusunda oldukça istekliydi. Hatta Musk geçtiğimiz günlerde Twitter’ın daha güvenilir bir platform olmasını istediğini yinelemişti.

Elon Musk Twitter'ı satın aldı

Twitter’ın kripto kabul etmesi başta Binance’in stabilcoin’i BUSD olmak üzere birçok varlığı güçlendirme ihtimali taşıyor. Diğer iki varlığın Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin (BTC) olma ihtimali yüksek.

Elon Musk’ın Dogecoin‘e (DOGE) desteği ise büyük bir avantaj sağlayacaktır. Ölçeği ve etkisi sayesinde Bitcoin (BTC) de listeye dahil olacaktır. Tesla, şimdiden DOGE ile Tesla ürünlerinde belirli satın alımlara izin veriyor.

Bu kripto para birimlerinin yanı sıra Twitter, projelerin popülerliğini göz önünde bulundurarak Ethereum (ETH) ve Shiba Inu (SHIB) eklemeyi de düşünebilir.

Sonuç olarak sosyal medya devinden gelecek bir duyuru bu coin’lerin fiyatında olumlu bir etki yaratabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın